RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Nadszedł czas, żeby ciężko pracować”. Sousa napisał do kibiców Flamengo

Paulo Sousa już oficjalnie został trenerem Flamengo (fot. Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)
Paulo Sousa już oficjalnie został trenerem Flamengo (fot. Gonzalo Arroyo - UEFA/UEFA via Getty Images)

Paulo Sousa od Świąt Bożego Narodzenia nie zabierał publicznie głosu ws. pracy z reprezentacją Polski. Gdy w środę wieczorem rozwiązał umowę z PZPN i podpisał kontrakt z Flamengo, od razu zabrał głos w mediach społecznościowy. „Witajcie najwięksi fani na świecie” – napisał na Twitterze Portugalczyk.

Przyszłość Sousy wyjaśniona. Prezes PZPN: Decyzja została podjęta jednogłośnie

Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji. Informacje podał na Twitterze prezes Cezary Kulesza. „Jako zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną...

zobacz więcej

Paulo Sousa nie znalazł czasu, aby wyjaśnić polskim kibicom swoją decyzję o porzuceniu pracy z drużyną narodową.

W środę po południu PZPN zdecydował o rozwiązaniu kontraktu z Sousą z winy trenera, po tym jak ten oznajmił 26 grudnia, że chce wypowiedzieć umowę z polską federacją. Wieczorem Flamingo poinformowało, że Portugalczyk został nowym szkoleniowcem ekipy z Rio de Janeiro.

Sousa, choć przez ostatnie dni unikał publicznych wypowiedzi, postanowił odezwać się do kibiców Flamingo.

„Witajcie najwięksi fani na świecie. Piszę to właśnie do was. Jestem dumny i usatysfakcjonowany, bo spełnia się moje marzenie o prowadzeniu wielkiego klubu, czyli CR Flamnego. Nadszedł czas, aby ciężko pracować i rozkochać się w ponad 40 milionach fanów. Grajmy razem!” – napisał Sousa.

W opublikowanych dwóch krótkich nagranich w mediach społecznościowych Flamengo Sousa opowiadał o swojej celach na najbliższe miesiące. Zapytany o to, dlaczego zrezygnował z pracy z reprezentacją Polski na rzecz brazylijskiego klubu odpowiedział:

– Zdecydowała wielkość klubu i moje własne oczekiwanie, żeby wygrywać z takim klubem, który ma takie stałe ambicje. Po prostu mamy takie same ambicje. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej