RAPORT

Wojna na Ukrainie

Przyszłość Sousy wyjaśniona. Prezes PZPN: Decyzja została podjęta jednogłośnie

Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji Polski (fot.  Emmanuele Ciancaglini/Getty Images)
Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji Polski (fot. Emmanuele Ciancaglini/Getty Images)

Paulo Sousa nie jest już trenerem reprezentacji. Informacje podał na Twitterze prezes Cezary Kulesza. „Jako zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji” – poinformował szef federacji.

Miliony dla Sousy. Znamy warunki kontraktu

Paulo Sousa lada moment zostanie ogłoszony trenerem Flamengo Rio de Janeiro. W zespole wicemistrza Brazylii na Portugalczyka czeka prawdziwy...

zobacz więcej

W środę odbyło się nadzwyczajne posiedzenie zarządu PZPN. Jego tematem była przyszłość Portugalczyka na stanowisku trenera drużyny narodowej.

Po jego zakończeniu federacja wydała komunikat, informując, że nie będzie odnosić się do rozmów z Paulo Sousą.

Wieczorem informację o rozwiązaniu umowy z Sousą podał w mediach społecznościowych Cezary Kulesza.

„Jako zarząd PZPN podjęliśmy jednogłośną decyzję o rozwiązaniu kontraktu z Paulo Sousą. W ramach porozumienia były selekcjoner zapłaci PZPN odszkodowanie zgodne z oczekiwaniami federacji” – napisał na Twitterze.

O rozwiązaniu kontraktu z polską federacją wcześniej informowały brazylijskie media. Według portalu Globo Sousa miał zapłacić PZPN ok. 300 tysięcy euro.

Po godzinie 21 Flamingo poinformowało, że Sousa został nowym trenerem brazylijskiej drużyny. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej