RAPORT

Wojna na Ukrainie

WHO: Tygodniowa liczba infekcji koronawirusem na świecie znacząco wzrosła

Zakażenia koronawirusem na świecie (fot. PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA)
Zakażenia koronawirusem na świecie (fot. PAP/EPA/FILIPPO VENEZIA)

Liczba infekcji koronawirusem na świecie w ciągu ostatniego tygodnia zwiększyła się o 11 proc. w porównaniu z poprzednim takim okresem – poinformowała w środę Światowa Organizacja Zdrowia (WHO).

WHO o ryzyku stwarzanym przez Omikron

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzegła w środę w swoim cotygodniowym biuletynie epidemiologicznym, że ryzyko stwarzane na świecie przez...

zobacz więcej

Z przedstawionych danych WHO wynika, że w okresie 20-26 grudnia liczba odnotowanych nowych przypadków SARS-CoV-2 na świecie wyniosła prawie 5 mln. Europa odpowiadała za ponad połowę wszystkich nowych infekcji - ponad 2,8 mln, jednak największy wzrost w liczbie zakażeń zarejestrowano w obu Ameryce Północnej i Ameryce Południowej - pisze agencja AP.

W cotygodniowym przeglądzie WHO przekazała również, że „ogólne ryzyko, jakie niesie za sobą nowy wariant koronawirusa Omikron, jest wciąż bardzo wysokie”. Podkreślono, że omikron w niektórych państwach już stał się wariantem dominującym, np. w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych. Amerykańskie Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) informowały, że we wtorek w USA omikron odpowiadał za 58,6 proc. wszystkich zakażeń w tym kraju.

Na środowej konferencji WHO odnotowano także spadek globalnej liczby zgonów związanych z COVID-19. 

Czytaj także: Poznań. Nie żyje ciężarna chora na COVID-19. Nie była zaszczepiona

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej