RAPORT

Pogarda

Wąsik reaguje na słowa Ochojskiej. „Złożyłem zawiadomienie do prokuratury” [WIDEO]

Najnowsze

Popularne

Przed chwilą podpisałem zawiadomienie do prokuratury w sprawie słów Janiny Ochojskiej, kierowanych pod adresem Straży Granicznej - poinformował w środę wiceszef MSWiA Maciej Wąsik. Europosłanka Koalicji Obywatelskiej 19 grudnia napisała na Twitterze: „Mam nadzieję, że kiedyś ludzie z Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów”.

Szokujący wpis Ochojskiej. Porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała w mediach...

zobacz więcej

Wiceszef MSWiA o przygotowaniu zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa przez Janinę Ochojską poinformował w środę w TVP Info. Zapytany o europosłankę, założycielkę Polskiej Akcji Humanitarnej Janinę Ochojską, która - jak zaznaczył prowadzący - nie ma dobrego zdania o polskiej Straży Granicznej, poinformował, że zostało przygotowane wobec niej zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa.

– Przygotowaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i lada chwila zostanie skierowane to zawiadomienie wobec pani Ochojskiej, bo nie pozwolimy na to, żeby porównania, które ona konstruuje w przestrzeni publicznej były adresowane do Straży Granicznej – powiedział wiceszef MSWiA Maciej Wąsik.

– Przypomnę, że to są rzeczy niedopuszczalne. Ona porównywała tę sytuację do sytuacji wojennych, że ostatnie takie historie, które się dzieją na granicy, to ona zna z opowieści o II wojnie światowej (...). To jest nieprawdziwe, nieuprawnione, to są wymysły, to też jest polityka – mówił.

Wiceminister dodał, że „przy okazji jest to granie na nutach Łukaszenki. Łukaszenka niezwykle się cieszy i myślę, że powinien wysłać kwiaty pani Janinie Ochojskiej” – powiedział.

Co Ochojska napisała o Straży Granicznej?


Ochojska niedawno rozsyłała po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy, wcześniej stawała w obronie reżimu Łukaszenki i tłumaczyła agresywny atak imigrantów, tłumacząc, że „mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele.

Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej kilka dni temu ponownie zaatakowała żołnierzy i funkcjonariuszy SG strzegących granic przed nielegalną migracją. Eurodeputowana nie po raz pierwszy powieliła narrację białoruskiej propagandy, oskarżając polskie służby o okrucieństwo.

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie z Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów” – napisała na Twitterze. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej