RAPORT

Wojna na Ukrainie

Miliony dla Sousy. Znamy warunki kontraktu

Paulo Sousa ma powody do zadowolenia (fot. Getty Images)
Paulo Sousa ma powody do zadowolenia (fot. Getty Images)

Paulo Sousa lada moment zostanie ogłoszony trenerem Flamengo Rio de Janeiro. W zespole wicemistrza Brazylii na Portugalczyka czeka prawdziwy finansowy raj – informuje dziennik "O Globo".

Nie płaczmy za Sousą. Wyświadczył nam... przysługę

Przez prawie rok pracy z reprezentacją Paulo Sousa nie zrobił nic, by rozpaczać z powodu jego odejścia. Choć odchodzi w okolicznościach haniebnych,...

zobacz więcej

Krótka, choć burzliwa telenowela chyba dobiega końca. Jak donoszą brazylijskie media, Paulo Sousa za chwilę obejmie fotel trenera Flamengo Rio de Janeiro. PZPN ma otrzymać ok. 320 tysięcy euro rekompensaty, ale to nic w porównaniu z pieniędzmi, jakie czekają na Portugalczyka w nowym miejscu pracy.

Jak informuje Rafael Reis z "O Globo", Sousa może liczyć nawet na milion brazylijskich reali miesięcznie, czyli około... 700 tysięcy złotych. To ponad dwa razy więcej niż dostawał jako selekcjoner Polaków.

Sousa uda się do Brazylii po nowym roku. Zatrudnienie w klubie znajdzie nie tylko on, lecz też cały jego sztab. Co więcej: mówi się, że Portugalczyk będzie odpowiadał za cały pion sportowy, otrzymując we Flamengo władzę niemal absolutną. Polaków udało mu się nabrać na swoją fachowość i wiedzę, wydaje się, że udało mu się też z Brazylijczykami. Czy i oni za kilka miesięcy będą żałować swojej decyzji? Przekonamy się niebawem.

Jedno jest pewne: w Polsce Flamengo kibiców wielu mieć nie będzie...

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej