RAPORT

Wojna na Ukrainie

Będzie zawiadomienie do prokuratury na Janinę Ochojską

Będzie zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez europosłankę Janinę Ochojską – taką informację przekazał wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. Ochojska, eurodeputowana związana z Platformą Obywatelską, porównała funkcjonariuszy Straży Granicznej do „niemieckich i sowieckich katów”.

Szokujący wpis Ochojskiej. Porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała w mediach...

zobacz więcej

Janina Ochojska atakuje SG, będzie zawiadomienie do prokuratury


O tym, że resort spraw wewnętrznych przygotował zawiadomienie o możliwości popełniania przestępstwa przez Ochojską, Maciej Wąsik poinformował w programie „Kwadrans Polityczny” na antenie TVP1.

– Przygotowaliśmy zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa i lada chwila to zawiadomienie wobec pani Ochojskiej zostanie skierowane do prokuratury. Nie pozwolimy na to, żeby porównania, które ona konstruuje w przestrzeni publicznej, były adresowane do Straży Granicznej – komentował wiceminister.

Wąsik ocenił, że zachowanie Ochojskiej jest „niedopuszczalne”. – Ona porównywała tę sytuację (z migrantami na granicy) do sytuacji wojennych, że ostatnie takie historie, które się dzieją na granicy, to ona zna z opowieści o II wojnie światowej ze strony hitlerowców i bolszewików – mówił.

W ocenie wiceministra spraw wewnętrznych słowa Ochojskiej „są karygodne, nieprawdziwe, nieuprawnione”.

– To są wymysły – mówił zwracając uwagę, że to jest też polityka; „im gorzej, tym lepiej, im większe zamieszanie tym lepiej”. – A przy okazji to jest granie na nutach Alaksandra Łukaszenki, on się niezwykle cieszy i powinien wysłać Ochojskiej kwiaty – podsumował.

Niszcząca moc polityki na przykładzie Janiny Ochojskiej

Niezwykle przykra sprawa. Od kilku dni toczy się śledztwo w sprawie prób ułatwienia trzem nielegalnym migrantom z Syrii pobytu w Polsce....

zobacz więcej

Ochojska niedawno rozsyłała po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy, wcześniej stawała w obronie reżimu Łukaszenki i tłumaczyła agresywny atak imigrantów, tłumacząc, że „mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele.

Ochojska atakuje polskie służby


Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej kilka dni temu ponownie zaatakowała żołnierzy i funkcjonariuszy SG strzegących granic przed nielegalną migracją. Eurodeputowana nie po raz pierwszy powieliła narrację białoruskiej propagandy, oskarżając polskie służby o okrucieństwo.

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie z Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów” – napisała na Twitterze. Zobacz także: „Białoruś bastionem wolności?”. Europoseł PO bohaterem propagandy

Żaryn: Zastraszanie żołnierzy. Wstyd dla europosła


„Fałszywe oskarżenia, absurdalne i skandaliczne porównania. Tak wygląda typowa próba zastraszenia żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy wykonują swoje obowiązki profesjonalnie, broniąc Ojczyzny w chwili ataku hybrydowego. Wstyd, że takie rzeczy pisze europoseł” – komentował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej