RAPORT

Wojna na Ukrainie

Atak nożownika w Warszawie. Policja zatrzymała sprawcę

Policja zatrzymała sprawcę (fot. PAP/Przemysław Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)
Policja zatrzymała sprawcę (fot. PAP/Przemysław Piątkowski, zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z warszawskiej Ochoty zatrzymali 28-letniego mężczyznę podejrzanego o usiłowanie zabójstwa 27-latka przed sklepem przy ul. Posagu 7 Panien – poinformował rzecznik Komendy Rejonowej Policji Warszawa III podkom. Karol Cebula. Podejrzany został tymczasowo aresztowany.

Kontroler sprawdzał, czy nie ma nielegalnego poboru prądu. Dostał cios nożem

Policjanci zatrzymali 44-latka ze Stanowic w powiecie rybnickim, który nożem zaatakował pracownika sprawdzającego, czy jednym z domów nie dochodzi...

zobacz więcej

Do zdarzenia doszło 13 grudnia. Policjanci otrzymali informację o ataku nożownika.

– Funkcjonariusze po przybyciu na miejsce ustalili rysopis oraz pojazd, którym oddalił się sprawca – powiedział podkom. Karol Cebula. Jak zaznaczył, sprawę podejrzanego przejęli kryminalni zajmujący się przestępstwami przeciwko życiu i zdrowiu z komendy na Ochocie.

– W wyniku szeroko zakrojonych działań, wykonaniu wielu czynności i ustaleń policjanci już dwa dni później wytypowali mężczyznę odpowiedzialnego za tę zbrodnię. 20 grudnia kryminalni pozyskali informację o tym, iż 28-latek ukrywa się w jednym z hosteli na terenie warszawskich Włoch – przekazał policjant.

– Po potwierdzeniu informacji oraz przy wsparciu Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego policji został zatrzymany – dodał.

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz przekazała, że po zatrzymaniu 28-letni Markus M. został doprowadzony do prokuratury. Uusłyszał zarzut usiłowania zabójstwa opisany w artykule 148 kodeksu karnego.

Zobacz także: Warszawscy policjanci zatrzymali 46-latka podejrzanego o usiłowanie zabójstwa swojej konkubiny


– Sąd przychylił się do wniosku prokuratora i zastosował wobec 28-latka areszt na okres trzech miesięcy – powiedziała prokurator. Za zarzucany czyn może mu grozić nawet dożywocie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej