RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ozzy Osbourne ujawnia kolekcję NFT „Cryptobatz”

Ozzy Osbourne (fot. Ilya S. Savenok/Getty Images)
Ozzy Osbourne (fot. Ilya S. Savenok/Getty Images)

Choć domeną 73–letniego Ozzy'ego Osbourne'a jest muzyka, artysta zaoferował kolekcję... cyfrowych nietoperzy. Unikatowe gadżety opatrzone są cyfrowym certyfikatem, którego nie można podrobić ani zhakować.

Wirtualny dom sprzedany za pół miliona dolarów jako token NFT

Sprzedano dom, który istnieje tylko w wirtualnej rzeczywistości. „Mars House”, projektu Kristy Kim, kosztował 500 tys. dolarów. Obiekt sprzedano...

zobacz więcej

Kolekcja, która stanie się ogólnodostępna na początku lutego, nosi nazwę „CryptoBatz” i nawiązuje do słynnego koncertowego incydentu z 20 stycznia 1982 r., kiedy to Ozzy odgryzł głowę nietoperzowi, rzuconemu na scenę przez 17–letniego fana.

W jej skład ma wejść 9666 unikalnych „tokenowych” nietoperzy. Co ciekawe, cyfrowe gadżety od Ozzy'ego potrafią się rozmnażać. Również unikalnie, bo jak oświadczył artysta, nabywcy będą mogli przy ich użyciu „ugryźć” inne NFT ze swoich zbiorów (w tym: Bored Ape Yacht Club, SupDucks, Cryptotoadz), doprowadzając do stworzenia „mutacji”, czyli zupełnie nowego NFT („MutantBatz”).

Projekt CryptoBatz, jak donosi magazyn „Rolling Stone”, został stworzony we współpracy z NFT Studio Sutter Systems, firmą, która opracowała pierwszą na świecie funkcję mutacji NFT.

Cyfrowe nietoperze można zamawiać w przedsprzedaży na kanale platformy Discord „CryptoBatz by Ozzy”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej