RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Pięciolatka spożyła kokainę. Jej tata tłumaczył, że to przez pomyłkę

5-latka zatruła się kokainą (fot. Shutterstock/photopixel)
5-latka zatruła się kokainą (fot. Shutterstock/photopixel)

Pięcioletnia dziewczynka trafiła na oddział intensywnej terapii w Bolonii na północy Włoch, po tym jak w Wigilię Bożego Narodzenia spożyła kokainę. Jej tata tłumaczył się, że pomylił narkotyk w proszku z lekarstwem. Rodzic sam zadzwonił na numer alarmowy, by powiadomić o złym stanie zdrowia córki.

Dziecko połknęło amfetaminę. Ojciec usłyszał wyrok

Ojciec dziecka, które połknęło narkotyki znalezione w zabawce trafi na rok do więzienia – zdecydował sąd w Szczecinku. Mężczyzna środki odurzające...

zobacz więcej

Dziewczynka, która zatruła się kokainą, najpierw została zawieziona na pogotowie ratunkowe w Rawennie w regionie Emilia-Romania na północy Włoch, po czym została hospitalizowana w szpitalu Sant'Orsola w Bolonii.

Medykom udało się ustabilizować stan dziecka, dzięki czemu jego życiu nie grozi niebezpieczeństwo. Nadal utrzymywana jest w śpiączce farmakologicznej. W celu ocenienia jej ogólnego stanu zdrowia lekarze będą potrzebowali więcej czasu.

Policja, która została już wezwana przez sanitariuszy pogotowia ratunkowego, zbiera informacje w sprawie spożycia kokainy przez dziecko. W celu zrekonstruowania zdarzeń funkcjonariusze z wydziału kryminalistycznego udali się m.in. do domu dziewczynki, w którym znaleźli ślady kokainy. Policjanci rozmawiali też z niektórymi sąsiadami, którzy jednak nie zgłosili żadnych podejrzanych zachowań, które wskazywałyby na problemy w zakresie przemocy domowej w tej rodzinie.

Prokurator otworzył przeciwko ojcu dziecka sprawę dotyczącą nieumyślnego spowodowania poważnych obrażeń.

Ojciec mówił o błędzie, który nie daje mu spokoju. Według jego relacji wsypał przypadkiem do wody kokainę w proszku zamiast leku moczopędnego w takiej postaci.

Zobacz także: Dziecko zatruło się narkotykami

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej