RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Granica. Białoruskie służby zaatakowały polskich funkcjonariuszy

Nowe informacje z granicy (fot. Straż Graniczna)
Nowe informacje z granicy (fot. Straż Graniczna)

Najnowsze

Popularne

Polsko-białoruską granicę na Podlasiu znów próbowali nielegalnie przekroczyć migranci z Bliskiego Wschodu. Podczas próby forsowania granicy w okolicach Mielnika na Podlasiu agresywni cudzoziemcy przy wsparciu służb białoruskich obrzucali kamieniami polskich funkcjonariuszy i żołnierzy i zniszczyli ogrodzenie z concertiny.

Emil Cz. uciekł na Białoruś. Jest list gończy za dezerterem

Za Emilem Cz., dezerterem, który uciekł na Białoruś, wystawiony został list gończy – zdecydował Wojskowy Sąd Garnizonowy w Olsztynie. Informację...

zobacz więcej

Straż Graniczna przekazała we wtorek, że ostatniej doby polsko-białoruską granicę próbowało nielegalnie przekroczyć 68 osób. Na odcinku ochranianym przez placówkę SG w Mielniku 24 osoby siłowo forsowały granicę.

Na odcinkach PSG w Narewce, Białowieży oraz Czeremsze grupy osób podchodziły pod granicę.

Strażnicy graniczni przekazali, że w okolicach Mielnika granicę próbowało forsować 24 obywateli Iraku. „W stronę funkcjonariuszy SG i żołnierzy WP rzucane były kamienie, również przez służby białoruskie. Przez concertinę przerzucono kładkę” – podkreślono.

Od początku roku Straż Graniczna zanotowała prawie 40 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej. W listopadzie odnotowano 8,9 tys. prób nielegalnego przekroczenia granicy, w październiku 17,5 tys., we wrześniu 7,7 tys., zaś w sierpniu 3,5 tys.

Od 1 grudnia do 1 marca 2022 r. na terenie przy granicy z Białorusią obowiązuje zakaz przebywania. Obejmuje on 115 miejscowości województwa podlaskiego i 68 miejscowości województwa lubelskiego.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej