RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Sylwester Marzeń z Dwójką”. Zespół Classic zdradził tajemnicę

Zespół Classic zagra na imprezie sylwestrowej TVP (fot. mat. pras.)
Zespół Classic zagra na imprezie sylwestrowej TVP (fot. mat. pras.)

Po raz pierwszy od wielu lat słynna discopolowa grupa Classic zagra na imprezie sylwestrowej. Ich przebój „Jolka, Jolka” wybrzmi w Zakopanem na koncercie organizowanym przez TVP. Liderzy zespołu, Robert Klatt i Mariusz Winnicki, przed wyjazdem do stolicy Tatr, powinni zrobić przegląd samochodu, by uniknąć wpadki, jaka przytrafiła im się na początku kariery...

„Maryla. Tak kochałam” hitem TVP. Zobacz wyjątkowy dokument [WIDEO]

Aż 3,5 miliona widzów obejrzało w pierwszy dzień Świąt wyjątkowy dokument „Maryla. Tak kochałam” o Maryli Rodowicz. Podczas biograficzno-muzycznej...

zobacz więcej

– To było bardzo dawno temu, kiedy nie graliśmy koncertów, tylko całe imprezy – Robert Klatt, wokalista i keyboardzista opowiedział PAP o najbardziej feralnym sylwestrze w historii grupy Classic.

– Jechaliśmy busem gdzieś na Podlasie, wraz z całym sprzętem potrzebnym do grania. Panował straszny mróz. Były to czasy, kiedy paliwo zamarzało i właśnie to nam się przydarzyło. Pamiętam, że poszliśmy do kogoś, żeby nam pomógł, udzielił schronienia. Jakoś to przeżyliśmy, ale na sylwestra nie dojechaliśmy – wspomina gwiazda disco polo.

Przyjmując zaproszenie do udziału w „Sylwestrze Marzeń z Dwójką”, Classic złamał pewną tradycję. Od lat członkowie zespołu końcówkę roku rezerwowali dla swoich rodzin, gdyż czuli przesyt koncertami. Być może tym razem muzycy będą jednak chcieli odrobić straty, jakie ponieśli, grając rzadziej z powodu pandemii COVID-19.Klatt, pytany o noworoczne postanowienia, wspomina, że jest nim huczne uświetnienie 30-lecia zespołu, które przypada na 2022 rok. – Chcielibyśmy przygotować smaczki dla naszych fanów, a przede wszystkim nagrać kilka nowych piosenek – zapowiada.

„Sylwester Marzeń z Dwójką” będzie mieć bardzo mocną discopolową reprezentację. Wśród tuzów tego gatunku na scenie pojawią się między innymi Zenek Martyniuk, Marcin Miller oraz zespoły Milano, Defis i Playboys.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej