RAPORT

Pogarda

Program 500 Plus zmieni się po nowym roku. Co trzeba wiedzieć? [WIDEO]

Wnioski o świadczenie 500 plus będzie można składać tylko drogą elektroniczną (fot. Pexels)
Wnioski o świadczenie 500 plus będzie można składać tylko drogą elektroniczną (fot. Pexels)

Najnowsze

Popularne

Wnioski o świadczenie 500 plus będzie można składać tylko drogą elektroniczną. W dodatku nie do ośrodka pomocy społecznej, a do ZUS-u. TVP3 Łódź wskazuje, jakie jeszcze zajdą zmiany od nowego roku.

Andruszkiewicz: Chcemy, aby obywatel mógł potwierdzić tożsamość z telefonu

Niektóre instytucje nadal wolą plastikowe dokumenty tożsamości. Dlatego chcemy wyjść naprzeciw, żeby rok 2022 był tym rokiem, kiedy obywatel z...

zobacz więcej

Od nowego roku to Zakład Ubezpieczeń Społecznych przejmuje obsługę świadczenia 500 Plus. Jeszcze tylko do końca tygodnia dokumenty można składać w wersji papierowej.

Nie będzie już papierowych wniosków, zamiast tego można skorzystać z pomocy pracowników ZUS-u i specjalnego stanowiska w każdej placówce, dla tych, którzy w domu nie mają komputera czy smartfona. Zmiany na razie nie dotyczą tych, którzy 500 Plus już otrzymują.

Świadczenie dalej będzie wypłacane


– Nie należy się martwić, świadczenie dalej będzie wypłacane. My będziemy płatnikami tego świadczenia do 31 maja 2022 – mówi Dorota Skórka z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomsku. Dopiero wnioski o świadczenie w nowym okresie będą przyjmowane po nowemu. Wśród istotnych zmian jest też sposób wypłaty 500 plus – wkrótce nie będzie można otrzymać gotówki do ręki, a jedynie przelew na bankowe konto.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej