RAPORT

Wojna na Ukrainie

Boże Narodzenie w polityce: Morawiecki obniża VAT, Tusk broni TVN, Jachira fałszuje

Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Klaudia Jachira (fot. PAP/Radek Pietruszka; FB)
Mateusz Morawiecki, Donald Tusk, Klaudia Jachira (fot. PAP/Radek Pietruszka; FB)

Boże Narodzenie – dla chrześcijan czas radosnego świętowania, pojednania i wytchnienia. Dla polityków opozycji okres ataków na rząd, Straż Graniczną, tradycję chrześcijańską i jej wartości…

Tusk do prezydenta na strajku TVN: „Nie bądź bezpieczny…”

W niedzielę m.in. w Warszawie odbyły się uliczne manifestacje sprzeciwiające się przyjęciu przez Sejm ustawy medialnej. Ze sceny na Krakowskim...

zobacz więcej

Niedziela. Sznur Tuska


To była w większości domów niedziela intensywnych przygotowań do świąt Bożego Narodzenia. Nie wszędzie jednak. Wieczorem opozycja wyprowadziła na ulice swoich zwolenników w związku z przyjęciem przez Sejm ustawy medialnej (czyli utrudnieniu obchodzenie od dawna obowiązujących przepisów) demonstrowali pod Pałacem Prezydenckim politycy Platformy Obywatelskiej. Ze sceny na Krakowskim Przedmieściu, tuż obok Pałacu Prezydenckiego, w obronie interesów amerykańskiego koncernu przemawiał Donald Tusk. Coś mu się jednak zupełnie pomyliło, bo zamiast śpiewać kolędy, recytował (słabo, zupełnie nie ta dykcja) fragment wiersza Czesława Miłosza „Który skrzywdziłeś”. „Lepszy dla Ciebie byłby świt zimowy i sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta – mówił „poezją” na wiecu „w obronie” Tusk zwracając się do prezydenta Andrzeja Dudy.

Obrońcy TVN demonstrowali w doborowych towarzystwie osób zasłużonych dla „wolności mediów” w Polsce. Obok Tuska stał Paweł Graś, szef jego gabinetu politycznego, który jako rzecznik rządu skutecznie naciskał na zwolnienie redaktora naczelnego „Faktu”, za to, że gazeta miała zbyt krytyczny stosunek do ludzi władzy. – Kiedy Donald Tusk sam był premierem, usprawiedliwiał interwencję ABW w redakcji „Wprost”, dzisiaj przedstawia twarz cynizmu i nienawiści – przypomniał na antenie TVP1 Paweł Mucha, doradca Prezydenta RP. – Poziom nienawiści, który Tusk wprowadza dzisiaj do polskiej polityki, jest niewyobrażalny – ocenił Paweł Mucha. – To jest bardzo przykra sytuacja, gdy osoba uważająca się za lidera opozycji wyraża się w ten sposób; my nigdy nie używaliśmy pogróżek wobec przeciwników politycznych – powiedział szef klubu Prawa i Sprawiedliwości Ryszard Terlecki, komentując niedzielne słowa lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Wśród obrońców TVN znalazł się także marszałek Senatu, który nie chce się zrzec immunitetu, żeby wyjaśnić bardzo poważne zarzuty korupcyjne stawiane przez prokuraturę. – Pluralizm mediów to rzecz niezbędna jak tlen – zapewniał w niedzielę w Szczecinie Tomasz Grodzki. Pluralizm mediów według marszałka polega na tym, że bryluje się w mediach, gdzie nikt nie zadaje trudnych pytań, a dziennikarzy z innych mediów, które je zadają, pozywa się do sądu. – Marszałek Tomasz Grodzki unika stanięcia w prawdzie, utrudnia postępowanie, ponieważ uważa, że prawo nie obowiązuje go tak, jak wszystkich obywateli – komentowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska.

Tusk zaatakował w sieci Morawieckiego. Internauta: Sprowadzasz realne zagrożenie na Polskę

Szturm migrantów na Polską granicę to dla Donalda Tuska powód, aby zaatakować… Mateusza Morawieckiego. Szef PO zwrócił się do premiera we wpisie na...

zobacz więcej

Narodowcy apelują do prezydenta Andrzeja Dudy o podpisanie nowelizacji ustawy medialnej. „W ostatnim czasie telewizja TVN pełniła funkcję »tuby propagandowej«, uderzającej w politykę obrony nienaruszalności granic i zniesławiającej polskich żołnierzy. Takie działania stanowią bezpośrednie zagrożenie naszej suwerenności i interesów” – czytamy w liście skierowanym przez Roty Marszu Niepodległości i Roberta Bąkiewicza do prezydenta RP.

Poniedziałek. Żukowska w złym towarzystwie


Także premier Mateusz Morawiecki odniósł się do niedzielnego wystąpienia lidera PO i Europejskiej Partii Ludowej. – Tusk zalał Polskę falą hejtu, agresji, nienawiści. Mówił de facto o wieszaniu, czyli posługiwał się językiem, który niedawno radykałowie stosowali wobec ministra Niedzielskiego. Teraz lider PO posługuje się takim samym językiem i niczego nie zmienia fakt, że to słowa z Miłosza – stwierdził szef rządu.

Niesmak po wystąpieniu Tuska odczuła także posłanka Lewicy Anna Maria Żukowska, która w rozmowie z Radiem Plus stwierdziła, że Donald Tusk w przemówieniu skierowanym do prezydenta Andrzeja Dudy sugerował popełnienie samobójstwa. – Nie ma co się zasłaniać, że to tylko cytat – powiedziała przyznając, że czuła się niezręcznie, stojąc obok lidera PO na proteście „w obronie TVN”. Dostało się jej za to od razu ze strony dziennikarzy TVN i polityków PO. – „A ktoś panią na scenę zapraszał?” – dodał Paweł Graś, ten od zwalniania redaktorów naczelnych „Faktu”. Rzeczywiście, może Anna Maria Żukowska powinna zastanowić się w jakim towarzystwie pokazuje się na scenie.

Zobacz także: Ubłocony Morawiecki kontra opalony Tusk


Tymczasem „Fakt” ujawnił, że Tusk nie zamierza zwalniać. Miesiąc temu lider PO stracił prawo jady po przekroczeniu prędkości w terenie zabudowanym o 57 km/h. Teraz, jak donosi „Fakt”, limuzyna z Tuskiem została przyłapana, kiedy pędziła w terenie zabudowanym ponad 100 km/h. Dobrze, że nikomu nic się nie stało, bo jak widać przepisy prawa nie dotyczą liderów PO.

Wtorek. Giertych na Pegasusie


Smutna wiadomość przed świętami. Odszedł Andrzej Rozpłochowski – legendarny człowiek Solidarności, który dał ważny wkład w naszą współczesną niepodległość – poinformował w mediach społecznościowych prezydent Andrzej Duda.

Jachowicz: Mecenas Roman Giertych – igła w stogu siana

Z potocznej wiedzy krążącej w mediach wiem, że już niejeden dziennikarz miał wątpliwą przyjemność poznać osobiście temperament polemiczny mecenasa...

zobacz więcej

Wzrost cen wynika w dużym stopniu z handlu i spekulacji ETS, który działa jak podatek klimatyczny Unii Europejskiej, a poprzez ceny gazu, energii i paliwa przekłada się na bezpośrednio na inflację – napisał premier Mateusz Morawiecki w mediach społecznościowych. Tymczasem jednak dzięki Tarczy Antyinflacyjnej ceny paliw sprawiły Polakom przedświąteczną niespodziankę i znacznie spadły.

Dobrych świąt jednak nie będzie miał Sławomir Nowak. Prokuratura Okręgowa w Warszawie skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko byłemu ministrowi transportu w rządzie Donalda Tuska w sprawie założenia i kierowania zorganizowaną grupą przestępczą. Oskarżeniem objęto też 14 innych osób. Śledztwo prowadzone było wspólnie z funkcjonariuszami CBA. Akt oskarżenia przeciwko Nowakowi złożyła także ukraińska prokuratura w związku z jego działalnością nad Dnieprem.

Prokuratura Regionalna w Lublinie wystąpiła do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie Romana Giertych w związku z podejrzeniem o przestępstwa gospodarcze. Mecenas Giertych nie pokazuje się w prokuraturze, ale chętnie gości w przyjaznych progach TVN 24. Tam zawsze może powiedzieć coś na swoją obronę oraz zaatakować rząd PiS. I nikt nie zada mu poważnych pytań w sprawie prokuratorskich zarzutów, jak przystało na „wolne i niezależne” media. – Tak postępują wyłącznie bandyci; to jest banda, która opanowała nasz kraj, zorganizowana grupa przestępcza, do której należą: Ziobro, Kaczyński, Morawiecki i Święczkowski, która zachowuje się jak mafia – mówił w TVN24 Roman Giertych.

Zobacz także: Roman Giertych ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, nie odbiera korespondencji


Były szef Ligi Polskich Rodzin zagroził ministrowi sprawiedliwości, że ten będzie „ścigany na całym świecie”. Mało tego, prowadząca Monika Olejnik zasugerowała, że polskie służby mogły nielegalnie podsłuchiwać adwokata za pomocą narzędzia Pegasus. – Nie ma najmniejszych wątpliwości, że ani pan Walter, ani pan Wejchert nie rozkręciliby w latach 80. dobrze funkcjonującego biznesu bez wiedzy i zgody PRL-owskich służb – powiedział w Polskim Radiu 24 Marcin Tulicki, dziennikarz „Wiadomości” TVP, autor reportażu „Holding”, opisującego kulisy powstania TVN…

Nowe doniesienia z granicy. Takiej sytuacji nie było od miesięcy

Straż Graniczna przekazała, że we wtorek granicę z Białorusi do Polski próbowało przekroczyć 18 osób. Co ważne, to najmniejsza liczba dobowych prób...

zobacz więcej

Nie kończą ataki na polski mundur, które przed Bożym Narodzeniem brzmią jeszcze bardziej dotkliwie. Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050, napisał w sieci, że działania polskiej policji na granicy przypominają mu akcje ZOMO. „To przejaw znieważenia oraz szargania dobrego imienia funkcjonariuszy publicznych” – oceniają przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Antypolonizmu, którzy skierowali sprawę do prokuratury. Tam też jest właściwe miejsce by przeanalizować kolejny wyskok Joanny Ochojskiej, eurodeputowanej z list PO, dawniej znanej przede wszystkim z działalności charytatywnej, teraz głównie z powodu hejtu.

Ochojska napisała, że wojsko zniszczyło stadion w Białowieży i zasugerowała nadużywanie alkoholu przez mundurowych. Powołując się na relacje anonimowych świadków stwierdziła, że żołnierze są źle wyposażeni i sami kupują siekiery, którymi budują sobie szałasy. Funkcjonariuszy Straży Granicznej porównała zaś do „katów niemieckich i sowieckich obozów”. Nie szokuje to już nikogo, chociaż martwi bardzo, dopóki kłamstwa, fake newsy i zohydzanie polskiego wojska, policji i Straży Granicznej będzie uchodzić na sucho przedstawicielom opozycji.

Środa. Świąteczny atak Komisji Europejskiej


Sugestia, że polskie służby inwigilowały Romana Giertycha za pomocą systemu Pegasus krąży po świecie i „przykrywa” pierwotne zarzuty mecenasa w związku ze sprawą dotyczącą przywłaszczenia 72 mln zł na szkodę giełdowej spółki Polnord. – Roman Giertych ukrywa się przed wymiarem sprawiedliwości, nie odbiera korespondencji. Jest podejrzewany o niezwykle poważne przestępstwa finansowe. Dziwię się, że dziennikarze podejmują tematy, które zostały przez niego wrzucone – mówił wiceminister spraw wewnętrznych Maciej Wąsik. – Nie mam żadnej wiedzy, aby w Polsce były podejmowane bezprawne działania służące inwigilacji obywateli; natomiast wiem, że polskie państwo nie jest bezradne wobec osób, co do których zgromadzono materiał wskazujący na możliwość popełnienia przestępstw – powiedział szef MS Zbigniew Ziobro. – Sugestie, że służby nielegalnie wykorzystują metody kontroli operacyjnej do gry politycznej, są fałszywe – powiedział rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

Nowy sondaż. Zmiana poparcia dla PiS i Platformy

Prawo i Sprawiedliwość utrzymuje zdecydowaną przewagę nad Koalicją Obywatelską – tak wynika z nowego sondażu IBRiS dla Onetu. Mimo tego, że partia...

zobacz więcej

Associated Press podała w czwartek, że senator Krzysztof Brejza miał być inwigilowany za pomocą programu Pegasus. Opozycja tworzy listę osób, które „czują”, że były inwigilowane przez Pegasusa i przez to przegrały wybory. Chętnych jest wielu, bo nikt nie chce wziąć odpowiedzialności za porażki wyborcze opozycji. Tymczasem Polacy doskonale widzą nieudolność polityków, z badania pracowni IBRiS wynika, że tylko jedna czwarta respondentów uważa, że opozycja jest gotowa do przejęcia władzy. – Mamy cały czas nierozstrzygnięty dylemat – kto jest tej opozycji liderem – komentował wyniki sondażu wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. Senator podkreślił, że przywódcą „na pewno nie jest dziś Donald Tusk”, który z nie jest w stanie przeciwstawić się skutecznie prezesowi PiS Jarosławowi Kaczyńskiemu.

Komisja Europejska chciała ukraść święta Bożego Narodzenia. Przygotowano instrukcje zakazującą używania tego słowa unijnym urzędnikom, jednak nie została ona ostatecznie prowadzona. Za to odwagi nie zabrakło KE by znów przyjść z pomocą Donaldowi Tuskowi i zaatakować naszą suwerenność. Komisja podjęła decyzję o uruchomieniu procedury naruszeniowej przeciwko Polsce w związku z ostatnimi orzeczeniami Trybunału Konstytucyjnego. – Zdaniem Komisji polski Trybunał Konstytucyjny naruszył art. 19 pkt 1 Traktatu o Unii Europejskiej poprzez swoje dwa ostatnie orzeczenia (…) Uważamy również, że (polski) TK nie spełnia już wymogu niezawisłego i bezstronnego sądu ustanowionego na mocy prawa, czego wymaga traktat. Unia Europejska jest wspólnotą wartości i prawa. Prawa Europejczyków na mocy traktatów muszą być chronione bez względu na to, gdzie żyją w Unii Europejskiej – uzasadnił komisarz Paolo Gentiloni.

Zobacz także: Nowy sondaż IBRiS przyniósł złe wieści dla polityków opozycji


Ogłoszenie tego przez komisarza ds. gospodarki pokazuje, że to atak polityczny, nie mający nic wspólnego z realnymi problemami z prawem. Nie chcieli go bezpośrednio firmować ani odpowiadająca za praworządność komisarz Vera Jourova, ani komisarz sprawiedliwości Didier Reynders.

Białoruska propaganda zachwycona wystąpieniem posłanki opozycji

Klaudia Jachira z Koalicji Obywatelskiej, podobnie jak część jej kolegów z frakcji i z całej opozycji, domaga się przyjmowania nielegalnych...

zobacz więcej

– Nie zgadzam się z wnioskiem Komisji Europejskiej, że TK nie spełnia wymogów; KE niewłaściwie rozumie rozdział między kompetencjami państw i struktur unijnych (…) Odsyłam do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2005 r., który działał pod kierunkiem prof. Marka Safjana, do wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 2010 i 2011 r. pod kierunkiem prof. Rzeplińskiego (…) Niektórzy próbują nadać wyrokom Trybunału Konstytucyjnego zabarwienie polityczne – ocenił premier Mateusz Morawiecki. – Chodzi o kwestionowanie prymatu polskiej konstytucji nad prawem UE; po prostu nie spodobał się „urzędasom w Brukseli” wyrok polskiego niezależnego Trybunału Konstytucyjnego – powiedział szef MS Zbigniew Ziobro. – Komisja Europejska będzie próbowała w postępowaniu przed TSUE podważyć polską konstytucję. Podważyć, że Polska ma prawo mieć Trybunał Konstytucyjny i podważyć wyroki wydawane przez ten trybunał stwierdził wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta.

Czwartek. Jachira fałszuje


Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński udzielił wywiadu „Gazecie Polskiej Codziennie”. – Traktaty w Unii Europejskiej przestały obowiązywać, a nowym prawodawcą stał się TSUE (…) Niemcy chcą budowania federalnej UE pod przewodnictwem Berlina; TSUE odgrywa w tym działaniu oczywistą rolę – ma po prostu dawać pseudoprawne alibi na tego typu pozatraktatowe uzurpacje; staramy się budować front przeciw takim działaniom – ocenił wicepremier Jarosław Kaczyński. Lider Zjednoczonej Prawicy stwierdził także, że „blokowanie wypłat dla Polski z KPO jest całkowicie bezprawne”. Odnosząc się do bieżących problemów prezes PiS zaznaczył, że „z każdego trudnego czasu można wyjść i my wyjdziemy, ale pod tym warunkiem, że będziemy głęboko wierzyć w to, że jesteśmy silnym i zjednoczonym narodem”.

Krok do przodu, w odpowiedzi na atak KE na Polskę podejmuje minister sprawiedliwości. – Kieruję dziś do Trybunału Konstytucyjnego wniosek o stwierdzenie niezgodności z polską konstytucją europejskiego rozporządzenia ws. mechanizmu wiążącego dostęp do środków unijnych z kwestią praworządności – poinformował na konferencji prasowej minister Zbigniew Ziobro.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO
Premier Mateusz Morawiecki złożył życzenia służbom, które na co dzień dbają o zdrowie i życie Polaków. Podziękował za ich ciężką pracę, za poświęcenie na rzecz naszego bezpieczeństwa i życzył spokojnych świąt. Święta spędzą na granicy znaczne siły Straży Granicznej, Policji, Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej. Premier złożył także życzenia rodzinom. - Wszystkim polskim rodzinom życzę, aby radość z Nowonarodzonego dawała nam perspektywę, nadzieję na przyszłość – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania z rodzinami w Ministerstwie Rodziny i Polityki Społecznej. „Prezentem pod choinkę” dla dotkniętych problemem inflacji Polaków jest informacja, że rząd chce od 1 lutego przyszłego roku wprowadzić zerowy podatek VAT na żywność.

Kosiniak-Kamysz: Hołownia zabierze sporo głosów PO. Cieszę się

– Cieszę się, że startuje Szymon Hołownia, bo zabierze sporo głosów tym, którzy dzisiaj mają największe szanse, czyli PO – powiedział w programie...

zobacz więcej

Jarosław Gowin opuścił i spędzi święta w gronie rodzinnym. Mimo problemów ze zdrowiem i lojalnością wobec koalicjantów były wicepremier ma zamiar stworzyć koalicję „lekko na prawo od Platformy Obywatelskiej” z Szymonem Hołownią i Władysławem Kosiniakiem-Kamyszem. Obaj będą mieli w związku z tym o czym myśleć na święta…

Pomyśleć, co robi, mogłaby także Klaudia Jachira, posłanka znana z hejterskich filmików. Jakże przewidywalnie Jachira zaśpiewała piosenkę obrażającą funkcjonariuszy Straży Granicznej, wykorzystując do tego melodię kolędy. Fryderyka raczej nie dostanie, ale może na kontrakt płytowy w Rosji w duecie z Barbarą Kurdej-Szatan ma szansę. „Wśród nocnej ciszy ktoś zamarza w lesie. Wstańcie strażnicy, dziecię się rodzi. Czym prędzej się ubierajcie, na Białoruś wypychajcie pożegnać Pana (…) Poszli, wypchnęli dzieciątka małe. Wszystkie rozkazy wykonane” – fałszuje rzeczywistość posłanka Koalicji Obywatelskiej, która ewidentnie pracuje na Białoruską Państwową Nagrodę Artystyczną im. Feliksa Dzierżyńskiego.

Piątek. Wigilia


Prezydent złożył świąteczne życzenia Polakom. – Wszystkim naszym rodakom w kraju i za granicą życzymy spełnienia planów i marzeń, ale nade wszystko wewnętrznego pokoju – niezmąconego obawami i troskami, których nie szczędził nam mijający rok – powiedział prezydent Andrzej Duda składając życzenia wraz z małżonką Agatą Kornhauser-Dud.

Premier Mateusz Morawiecki odwiedził żołnierzy Wojska Polskiego na Podlasiu. – Dzisiaj my odpowiadamy za całą Unię Europejską i za jej bezpieczeństwo; ale przede wszystkim za bezpieczeństwo terytorium Rzeczypospolitej; jesteśmy dumni z waszej służby – powiedział premier Mateusz Morawiecki podczas spotkania świątecznego z żołnierzami Wojska Polskiego na Podlasiu.

Zobacz także: Para prezydencka przyjęła od harcerzy Betlejemskie Światło Pokoju


Nie kończy się atak Wirtualnej Polski na Łukasza Mejzę. W kolejnym artykule o wiceministrze WP donosiła, że polityk rozsyła pisma przedprocesowe do rodziców nieuleczalnie chorych dzieci, którzy opowiedzieli o swoich kontaktach z jego firmą. Posłanka PO Anita Kucharska-Dziedzic zwołała w tym tygodniu tej sprawie konferencję, na której miała przedstawić wspomniane pisma. Tyle, że nie przedstawiła, co nie przeszkodziło pisać o tym rzekomym fakcie wszystkim mediom wspierającym opozycję. No ale od czego dziennikarska rzetelność, żeby najpierw zweryfikować, a potem pisać… – Od początku mówiłem, że cała „afera” jest wymyślona i oparta na kłamstwach i manipulacjach – komentował w rozmowie z portalem tvp.info wiceminister Łukasz Mejza.

„Barbaria lewacka nie śpi”. Zniszczono fasadę kościoła Świętego Krzyża na Trakcie Królewskim

W Noc Narodzenia Pańskiego, z 24 na 25 grudnia, zniszczono fasadę warszawskiego kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu. O profanacji...

zobacz więcej

W piątek Łukasz Mejza zrezygnował ze stanowiska wiceministra sportu, zapowiedział jednak dalszą współpracę ze Zjednoczoną Prawicą jako poseł. Zwrócił uwagę, że on odchodzi ze stanowiska, tymczasem Tomasz Grodzki pozostaje na stanowisku marszałka Senatu.

Sobota. Boże Narodzenie


Święta to czas radości i rodzinnych spotkań. Nie dla lewicowych aktywistów, dla których cicha noc to okazja, żeby atakować kościoły. Prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości i Straży Narodowej, Robert Bąkiewicz poinformował, że w Noc Narodzenia Pańskiego zniszczono fasadę warszawskiego kościoła Świętego Krzyża przy Krakowskim Przedmieściu.

Czy można się temu dziwić, jeśli liderzy Platformy Obywatelskiej nieustannie szczują Polaków przeciwko Polakom? Zamiast uszanować święta ważne dla wszystkich osób związanych z chrześcijaństwem i polską tradycją, profanację kolędy Jachiry uzupełnił Sławomir Neumann. Poseł PO, którego wulgarny język ujawniły taśmy z Tczewa, nawet w święta nie potrafi złożyć spokojnie życzeń. Zamiast o pierwszej gwiazdce, Neumann mówił w nich o ośmiu…

Zobacz także: Pobierz aplikację mobilną i oglądaj TVP INFO na żywo

Jego szef, Donald Tusk, tydzień rozpoczął od słabo zawoalowanych gróźb pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy, a kończył pełnymi pychy życzeniami: „Chrystus się rodzi, nas oswobodzi… Chciałbym Wam wszystkim złożyć w prezencie pod choinkę obietnicę, że następne Boże Narodzenie będzie radośniejsze, a Polska oswobodzona od zła i kłamstwa. A dziś z całego serca życzę Wam zdrowia, uśmiechu i spokoju”. Tusk pisze prawdę, że chciałby, ale nie może, bo musiałby sam wycofać się z polityki. A na to mu chyba nie pozwolą jego zagraniczni mocodawcy…

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej