RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kiedy odbędą się rozmowy pomiędzy NATO a Rosją? Padła konkretna data

Do spotkania ma dojść 12 stycznia (fot. Russian Foreign Ministry\TASS via Getty Images)
Do spotkania ma dojść 12 stycznia (fot. Russian Foreign Ministry\TASS via Getty Images)

Sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg zaproponował, by 12 stycznia 2022 r. odbyło się posiedzenie Rady NATO-Rosja – podała w niedzielę turecka agencja Anadolu, powołując się na źródła w Sojuszu. Rosja ze swej strony nie potwierdziła jeszcze tej daty.

Niemcy nie przestały „karmić bestii”. NS2 i Europa na łasce Putina

Prezydent USA Joe Biden zdecydował się dać gazociągowi Nord Stream 2 swoje „błogosławieństwo” wiosną tego roku, dokładnie w czasie, gdy Putin...

zobacz więcej

Na 12 stycznia zaplanowano w Brukseli naradę szefów sztabów generalnych sił zbrojnych państw NATO. Agencja dpa, powołując się na służby prasowe Sojuszu, podała, że posiedzenie rady Rosja-NATO rzeczywiście planowane jest na ten sam dzień. Niemniej, daty tej nie potwierdziła jeszcze Rosja.

W Moskwie wiceminister spraw zagranicznych Aleksandr Gruszko powiedział w niedzielę agencji TASS, że data i format spotkania Rady Rosja-NATO wciąż są ustalane.

Wcześniej Stoltenberg zapowiadał, że Sojusz będzie dążyć do konkretnych rozmów z Moskwą na początku przyszłego roku, aby rozwiać obawy związane z działaniami Moskwy wobec Ukrainy.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej