RAPORT

Wojna na Ukrainie

Kurdej-Szatan dostała nagrodę „za przekraczanie granic”

Barbara Kurdej-Szatan (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Barbara Kurdej-Szatan (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Barbara Kurdej-Szatan, o której głośno było ostatnio za sprawą jej skandalicznych słów pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej, pochwaliła się w mediach społecznościowych nagrodą „za aktywność medialną, artystyczną i społeczną w sprawach ważnych”. „Za hejt, pomówienia, szkalowanie... Nagroda. Świat się kończy!” – komentują internauci.

Złe wieści dla Kurdej-Szatan. Nowy sondaż

Zdecydowana większość badanych zdecydowanie negatywnie ocenia skandaliczne słowa aktorki i prezenterki Barbary Kurdej-Szatan o funkcjonariuszach...

zobacz więcej

O sprawie celebrytka poinformowała na Instagramie. Nagrodę za „aktywność medialną, artystyczną i społeczną w sprawach ważnych” przyznała jej Fundacja Projekt Kobiety. Dodano, że nagroda jest również za „przekraczanie granic i odwagę w życiu publicznym” oraz „zaangażowanie w promowanie sztuki i kultury”.

Aktorkę doceniono za „empatię, dobro, stawanie w obronie słabszych i głośne wyrażanie swojej opinii bez względu na konsekwencję” oraz „narażanie się na ostracyzm w imię dyskusji i zwiększenia świadomości społecznej”. Nagrodę Kurdej-Szatan ma otrzymać w marcu przyszłego roku.

Informacja o nagrodzie dla celebrytki wywołała falę oburzenia wśród internautów. „Ocieplanie wizerunku poziom ostateczny” – pisze jeden z nich. „Za hejt, pomówienia, szkalowanie... Nagroda. Świat się kończy!” – dziwi się kolejny. „Śmiechu warte!!!!! Wiadro pomyj się na tą laskę wylewa, a teraz jaka to kochana Basiunia! Nie no istny żal!!! Hipokryzja w ludziach nie zna granic!” – dodaje inny.

Nagroda dla Kurdej-Szatan (fot. Instagram/kurdejszatan)
Nagroda dla Kurdej-Szatan (fot. Instagram/kurdejszatan)

Kurdej-Szatan przeprasza i blokuje komentarze. Internauci nie dowierzają

Trzy godziny po tym, gdy okazało się, że aktorka straciła pracę w serialu „M jak miłość”, Barbara Kurdej-Szatan opublikowała na Instagramie i...

zobacz więcej

Kurdej-Szatan i oburzające słowa o funkcjonariuszach


Na początku listopada aktorka opublikowała w mediach społecznościowych wpis, w którym nazwała funkcjonariuszy Straży Granicznej „maszynami bez serca i mózgu” oraz „mordercami”. Post po kilkudziesięciu godzinach usunęła.

Firma Play w przesłanym wówczas portalowi tvp.info oświadczeniu zapewniała, że w ramach współpracy Kurdej-Szatan gra jedynie „powierzoną jej w reklamach rolę”, a firma nie utożsamia się z jej poglądami prezentowanymi na prywatnych profilach. Dalszych konsekwencji dotąd nie wyciągnięto.

Gdy aktorka straciła rolę w serialu Telewizji Polskiej, przepraszała funkcjonariuszy, których nazwała „mordercami”. Jak informowaliśmy, sprawą wpisu celebrytki zajęła się prokuratura.

Wypowiedź aktorki o polskich żołnierzach skrytykowali internauci. Z ankiety przeprowadzonej na panelu Ariadna na zlecenie Wirtualnej Polski wynika, że respondenci chcą ukarania Kurdej-Szatan i negatywnie postrzegają jej wypowiedź.

Portal podaje, że o skandalicznych słowach aktorki słyszało 82 proc. uczestników ankiety. Nie słyszało o nich zaledwie 18 proc. 12 proc. badanych ocenia słowa Kurdej-Szatan pozytywnie. Negatywnie postrzega je 66 proc. respondentów. 22 proc. nie miała zdania na ten temat.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej