RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Stoch mistrzem Polski w skokach narciarskich

Stoch złotym medalistą w MP w skokach (fot. PAP/Grzegorz Momot)
Stoch złotym medalistą w MP w skokach (fot. PAP/Grzegorz Momot)

Najnowsze

Popularne

Kamil Stoch zdobył w Zakopanem tytuł mistrza Polski w skokach narciarskich. Drugi był Piotr Żyła, a trzeci Paweł Wąsek. Sztab szkoleniowy zadecydował, że oprócz nich w pierwszym konkursie Turnieju Czterech Skoczni wystąpią: Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Stoch na podium. Dobre skoki Polaków w Klingenthal [WIDEO]

Triumfator Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce w Klingenthal.

zobacz więcej

Stoch wyprzedził Żyłę przewagą 5,1 pkt., uzyskując za skoki 133,5 i 137,5 m łączną notę 313,3 pkt. Żyła otrzymał 308,2 pkt. (130 i 141 m), a trzeci Wąsek 304,2 pkt. (137 i 134). Na Wielkiej Krokwi rywalizowało 45 zawodników z dziewięciu klubów oraz poza konkursem czterech reprezentantów Kazachstanu.

– To były trudne zawody, bo poziom był naprawdę wysoki. Oddałem solidne skoki, z których bardzo się cieszę, bo przypilnowałem pozycji najazdowej, z którą ostatnio bywało różnie. Jest jeszcze sporo do poprawki, ale ogólnie jestem zadowolony – podsumował Stoch.

Żyła ocenił start w Zakopanem. – W pierwszym zawaliłem. W drugim mogło być dalej, ale przynajmniej nie zepsułem lądowania – stwierdził.

Wąsek z optymizmem patrzy na kolejne starty. – Ten medal to wielka radość, tym bardziej, że jest wynikiem mojej pracy. Mam nadzieję, że teraz będę już tylko szedł w górę – powiedział.

Stoch na podium. Dobre skoki Polaków w Klingenthal [WIDEO]

Triumfator Turnieju Czterech Skoczni zajął drugie miejsce w Klingenthal.

zobacz więcej

Z występu cieszył się też Kubacki, który konkurs zakończył na piątym miejscu. – Szału nie było, ale dzisiejsze skoki to był według mnie duży krok naprzód. Obie próby dalekie od ideału, ale jednak widzę pewien postęp – podkreslił zawodnik zakopiańskiego TS Wisła.

Wywalczonego przed rokiem w Wiśle miał bronić Tomasz Pilch, jednak z powodu choroby zawodnik Wiślańskiego Stowarzyszenia Sportowego nie wystąpił w Zakopanem.

Konkurs, który obserwowało kilkuset kibiców, rozegrano w bardzo dobrych warunkach śniegowych, skoczkom nie dokuczały też zapowiadane wcześnie przez synoptyków porywy wiatru.

Zobacz także: Kamil Stoch trzeci w końcowej klasyfikacji PŚ


Przed skoczkami teraz chwila świątecznego oddechu przed 70. Turniejem Czterech Skoczni. Sztab szkoleniowy zdecydował, że w Oberstdorfie wystartują: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Paweł Wąsek, Dawid Kubacki, Andrzej Stękała i Jakub Wolny.

Wyniki MP w skokach narciarskich:


1. Kamil Stoch (KS Eve-nement Zakopane) 313,3 pkt (133,5 i 137,5 m)
2. Piotr Żyła (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) 308,2 (130,5 i 141,0)
3. Paweł Wąsek (Wiślańskie Stowarzyszenie Sportowe) 304,2 (137,0 i 134,0)
4. Andrzej Stękała (AZS Zakopane) 300,8 (137,0 i 133,5)
5. Dawid Kubacki (TS Wisła Zakopane) 290,8 (133,5 i 132,0)
6. Jakub Wolny LKS Klimczok Bystra) 290,1 (136,5 i 130,0)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej