RAPORT

Wojna na Ukrainie

Problemy finansowe Lecha Wałęsy. „Jeden śledź na cztery osoby”

Lech Wałęsa (fot.  PAP/Adam Warżawa)
Lech Wałęsa (fot. PAP/Adam Warżawa)

Lech Wałęsa przekonuje, że został bankrutem. Narzeka, że w nadchodzące święta Bożego Narodzenia na wigilijnym stole będzie miał „jednego śledzia na cztery osoby”. Były prezydent przyznaje, że nie liczy, iż dostanie jakikolwiek prezent.

Wałęsa ujawnił swój wielki problem. Tego od posła PO się nie spodziewał

Lech Wałęsa nie tak dawno poinformował, że z powodu problemów finansowych poszukuje pracy. Byłemu prezydentowi na życie nie wystarcza 6 tys. zł...

zobacz więcej

O niekończących się problemach Lecha Wałęsy z pieniędzmi wiadomo już od dłuższego czasu. Od kiedy zaczęła się pandemia koronawirusa były prezydent nie może już dorabiać na zagranicznych odczytach czy wykładach.

„Miałem wiele wyjazdów zaplanowanych. Miałem lecieć do Włoch, Niemiec, USA, w inne miejsca, i to mi wszystko padło niestety... I bankrutuję teraz. Bo ja dostaję 6 tys. zł emerytury, a żona wydaje co miesiąc 7 tysięcy” – mówił wcześniej były prezydent. Zaznaczył wówczas, że „musi zarobić na utrzymanie siebie i żony”. „Mam dużą rodzinę, dużo wnuków, dzieci. Rozdaję im pieniądze, a jaki mam wybór? Gnębią moją rodzinę przecież” – dodawał Wałęsa.

W rozmowie z „Super Expressem” Wałęsa mówił, jak spędzi nachodzące święta Bożego Narodzenia. – Jak spędzę te święta? A co Bóg da. Nic nie przewiduję, mam prawie 80 lat, zostało łóżeczko – mówi. Zaznacza przy tym, że gdyby tylko miał więcej pieniędzy, kupiłby za nie prezenty najbliższym. – Mam chęci na prezenty, ale na razie nie mam za co ich kupić – oświadcza.

Mimo swojego zaawansowanego wieku – 78 lat – zaznacza, że nie ma zamiaru się poddać. – Byłem nawet za granicą, ale to wciąż mało pieniędzy. Parę groszy jest, ale to na długi. Mam za mało pieniędzy na prezenty. Podzielenie się opłatkiem, śledź jeden na cztery osoby będzie. Sam nie liczę na żaden prezent, tylko na żonę. I nie chcę nic od nikogo, żadnego prezentu pod choinkę – oznajmia.

O finansowych problemach Wałęsy głośno było kilka miesięcy temu, kiedy w internecie ukazało się ogłoszenie o tym, że poszukuje pracy. „Doświadczony przywódca, świetny mówca, laureat Pokojowej Nagrody Nobla, prezydent RP 1990-1995, współzałożyciel i pierwszy przewodniczący NSZZ Solidarność” – pisał i oferował „poprowadzenie spotkań i szkoleń z przywództwa, udział w spotkaniach motywacyjnych, uroczystościach bardziej prywatnych”.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej