RAPORT

Pogarda

W krakowskim sądzie stoi normalna choinka. Sędzia aktywista oburzony

Aktywiści i ich „choinka” kontra prawdziwa choinka (fot. TT/Maciej Czajka)
Aktywiści i ich „choinka” kontra prawdziwa choinka (fot. TT/Maciej Czajka)

Najnowsze

Popularne

Sędzia Sądu Okręgowego w Krakowie Maciej Czajka wyraził oburzenie umieszczeniem w budynku sądu choinki. Ocenił, że drzewko jest „reżimowe”, po tym jak zastąpiło ono choinkę aktywistów udekorowaną między innymi bombkami z flagą Unii Europejskiej i LGBT oraz opatrzoną napisem „Konstytucja”.

Sędziowie na tropie zaginionej choinki. Prezentują relację „z miejsca zbrodni”

Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie protestują w obronie… choinki, która zniknęła z korytarza budynku. Drzewko było udekorowane m.in. bombkami z...

zobacz więcej

Sędzia Czajka oburzył się, że w budynku sądu przy oknie stoi normalna choinka. W tym miejscu stało wcześniej drzewko z hasłami aktywistów. „No i mamy »reżimową« choinkę w tym samym miejscu. „Jest super, jest super, więc o co ci chodzi”… – zacytował piosenkę zespołu T.Love.

Później pracownicy sądu i przeciwnicy reformy sądownictwa urządzili happening. Na podłodze wykleili taśmą samoprzylepną kształt choinki, która miała symbolizować ich usunięte drzewko, i ustawili się do zdjęć z hasłami „Uwolnić choinkę” oraz „Za co siedzi choinka”. Zdjęcie opublikował na Twitterze Czajka, orzekający w III Wydziale Karnym.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej