RAPORT

Pogarda

Sędziowie na tropie zaginionej choinki. Prezentują relację „z miejsca zbrodni”

Udekorowana przez sędziów choinka miała zniknąć z korytarza budynków Sądu Okręgowego w Krakowie (fot. FB)
Udekorowana przez sędziów choinka miała zniknąć z korytarza budynków Sądu Okręgowego w Krakowie (fot. FB)

Najnowsze

Popularne

Sędziowie Sądu Okręgowego w Krakowie protestują w obronie… choinki, która zniknęła z korytarza budynku. Drzewko było udekorowane m.in. bombkami z flagą UE i LGBT oraz opatrzone napisem Konstytucja. Na Facebooku sędziowie zamieścili relację „z miejsca zbrodni”.

Łukasz Piebiak: „Iustitia” oraz „Themis” to sędziowskie przybudówki partyjne

Donald Tusk wziął udział w urodzinowej imprezie Komitetu Obrony Demokracji. Przemówienie szefa Platformy Obywatelskiej oklaskiwali m.in. niektórzy...

zobacz więcej

16 grudnia sędziowie z krakowskiego oddziału Iustitia poinformowali, że ubrana przez nich choinka w nocy została zdewastowana.

„Zabrano drut kolczasty symbol solidarności z tymi, którzy cierpią za wschodnią granicą Polski i stłuczono bombki z flagą UE” – czytamy we wpisie na Facebooku Iustitii.

We wtorek pochwalono się przygotowaniem nowej choinki.

„Sędziowie krakowscy ubrali ją w prawdziwe artystyczne rękodzieła bombki z napisem »nikt nie jest nielegalny« , »wolne media«, symbolem strajku kobiet, tęczowym napisem LGBT+, grafiką z »Tour de Konstytucja«, drewniane zawieszki z napisem »Konstytucja« i flaga UE” – czytamy w facebookowej relacji.

Z kolei w środę z mediów społecznościowych dowiedzieliśmy się, że „choinka została zarekwirowana całkowicie”.

Z tego powodu sędziowie urządzili protest. Na publikowanych zdjęciach widać, jak stoją z karteczkami, na których napisane mają hasła m.in.: „choinka jest niewinna”, „uwolnić choinkę”.

Sędziowie na Facebooku umieścili nagranie pt. „relacja z miejsca zbrodni”. Choinkę przyozdobioną w białe i niebieskie bombki, która zajęłą miejsce poprzedniej, nazwano „reżimową”.Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej