RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Wicemarszałek Sejmu: Łukasz Mejza po urlopie nie będzie dalej zasiadał w rządzie

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Najnowsze

Popularne

Wicemarszałek Sejmu i szef klubu PiS Ryszard Terlecki powiedział, że Łukasz Mejza po urlopie nie będzie dalej zasiadał w rządzie. O ewentualną dymisję wiceministra sportu został zapytany przez dziennikarzy w Sejmie.

„Kolejny artykuł, kolejne kłamstwo”. Mejza pyta, co próbuje „przykryć” WP

Wirtualna Polska w kolejnym artykule o wiceministrze Łukaszu Mejzie donosi, że polityk rozsyła pisma przedprocesowe do rodziców nieuleczalnie...

zobacz więcej

Ryszard Terlecki stwierdził, że Łukasz Mejza już nie jest członkiem Rady Ministrów. Na uwagę, że jedynie przebywa na urlopie, szef klubu PiS stwierdził, że zostanie zdymisjonowany po jego zakończeniu.

Wcześniej premier Mateusz Morawiecki powiedział, że decyzje personalne dotyczące wiceministra sportu zapadną do końca roku.

Mejza na początku miesiąca wydał oświadczenie, w którym poinformował, że zawiesza swój udział w pracach resortu oraz wystąpił do marszałek Sejmu o urlop od wykonywania obowiązków poselskich. Jest to pokłosie publikacji medialnych dotyczących spółek, których w przeszłości był właścicielem.

Zawieszenia udziału w pracach resortu sportu i turystyki do czasu wyjaśnienia sprawy tych doniesień oczekiwał od niego klub PiS.

Rzecznik partii Anita Czerwińska powiedziała, że oświadczenie Mejzy nie zamyka tematu medialnych doniesień, a jego sprawa nie jest bagatelizowana i zostanie wyjaśniona.

Czytaj także: „Manipulacja i kłamstwa Onetu”. Kukiz oburzony, pisze do adwokata

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej