RAPORT

Wojna na Ukrainie

Fatalne wiadomości dla opozycji. Kamiński szczerze o Tusku: Nie wygra z Kaczyńskim

Michał Kamiński i Donald Tusk  (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)
Michał Kamiński i Donald Tusk (fot. arch.PAP/Paweł Supernak)

Nowy sondaż IBRiS przyniósł złe wieści dla polityków opozycji. Z badania wynika, że tylko jedna czwarta respondentów uważa, że opozycja jest gotowa do przejęcia władzy. – Mamy cały czas nierozstrzygnięty dylemat – kto jest tej opozycji liderem – komentuje wyniki sondażu wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. I zaznacza, że przywódcą „na pewno nie jest dziś Donald Tusk”.

Giertych atakuje: Kaczyński i Morawiecki to mafia, a Ziobro będzie ścigany na całym świecie

Tak postępują wyłącznie bandyci; to jest banda, która opanowała nasz kraj, zorganizowana grupa przestępcza, do której należą: Ziobro, Kaczyński,...

zobacz więcej

Z opublikowanego we wtorek sondażu IBRIS przeprowadzonego na zlecenie „Rzeczpospolitej” wynika, że tylko jedna czwarta badanych uważa, że opozycja jest gotowa do przejęcia władzy (4,7 proc. – zdecydowanie tak; 20,1 proc. – tak).

Z kolei ponad 63 proc. badanych uważa, że opozycja nie jest gotowa do przejęcia władzy (29,7 proc. – zdecydowanie nie; 33,9 proc. – raczej nie). 11,6 proc. badanych nie miało zdania w tej sprawie. Badanie CATI przeprowadzono 17-18 grudnia na 1100-osobowej grupie respondentów.

Kamiński: Tusk nie jest liderem opozycji


O te fatalne dla opozycji wyniki sondażu pytany był wicemarszałek Senatu Michał Kamiński. W rozmowie z „Super Expressem” polityk Koalicji Polskiej wyjaśnił, dlaczego opozycja nie jest w stanie dziś rządzić.

– Opozycja nie chce dziś przejąć władzy z uwagi na brak procedury, mamy cały czas nierozstrzygnięty dylemat – kto jest tej opozycji liderem – wskazał polityk. Pytany, kto jego zdaniem jest obecnie liderem opozycji, przyznał, że „dzisiaj nie ma nikogo takiego”.

Dopytywany, czy nie jest nim Donald Tusk wicemarszałek Senatu zaznaczył, że „z całą pewnością nie”. – Połowa wyborców opozycyjnych nie akceptuje jego przywództwa (…) Dziś wyraźnie widać, że kolejnego starcia z Kaczyńskim Tusk nie wygra. Jest ogromnie potrzebny opozycji, ale większość nie widzi go w roli lidera – dodał Kamiński.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej