RAPORT

Wojna na Ukrainie

Nie żyje Żora Korolyov. Jaka była przyczyna śmierci 34-letniego tancerza?

Żora Korolyov miał 34 lata (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)
Żora Korolyov miał 34 lata (fot. arch.PAP/Stach Leszczyński)

Nie żyje Żora Korolyov, znany w Polsce przede wszystkim z występów w „Tańcu z gwiazdami”. Popularny tancerz, choreograf i aktor zmarł w wieku 34 lat – potwierdziła jego narzeczona Ewelina Bator. Są pierwsze informacje o przyczynie śmierci artysty.

Nie żyje olsztyński sędzia. Tragiczna śmierć w domku letniskowym

Prawdopodobnie wadliwie działający kominek był przyczyną pożaru, w którym zginął 52-letni mężczyzna. Do tragedii doszło we wsi Warchały w...

zobacz więcej

Informacja wstrząsnęła we wtorek wieczorem całą branżą. Jako pierwszy przekazał ją muzyk Czadoman, a następnie potwierdziła narzeczona tancerza.

Kim był Żora Korolyov


Żora Korolyov pochodził z Ukrainy. Urodził się w 1987 r. w Odessie i już od wczesnego dzieciństwa zaczął trenować taniec. Jako nastolatek wyjechał do Niemiec, skąd w 2003 roku przeprowadził się do Polski.

34-latek zyskał popularność za sprawą występów w telewizyjnych show tanecznych „Taniec z gwiazdami” i „Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami”, gdzie był partnerem m.in. Kasi Cerekwickiej, Isis Gee, Agnieszki Cegielskiej, a także Karoliny Gorczycy, Dominiki Gwit czy Martyny Kupczyk.

Profesjonalny tancerz i aktor


W tym co robił, był profesjonalistą – reprezentował najwyższą, międzynarodową klasę „S” w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. Dał się poznać także jako aktor, dzięki występom w „Kochaj i tańcz” czy serialach: „Tylko miłość” i „Ojciec Mateusz”.

Przyczyna śmierci uczestnika „Tańca z gwiazdami”


Dotąd nie podano oficjalnie, co przyczyniło się do śmierci artysty. Jak wynika z ustaleń „Super Expressu”, zgon nastąpił z powodu zapalenia mięśnia sercowego.

„Był dziś bardzo zabiegany, miał iść na trening. Zasłabł w domu, gdzie znalazła go jego ukochana. Wezwano karetkę, jednak mimo reanimacji zmarł” – mówi informatorka gazety.

Zobacz także: Nie żyje Marek Bańczyk, ekonomista, współpracownik portalu tvp.info

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej