RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Kolejny artykuł, kolejne kłamstwo”. Mejza pyta, co próbuje „przykryć” WP

Łukasz Mejza (fot. PAP/Tomasz Gzell)
Łukasz Mejza (fot. PAP/Tomasz Gzell)

Wirtualna Polska w kolejnym artykule o wiceministrze Łukaszu Mejzie donosi, że polityk rozsyła pisma przedprocesowe do rodziców nieuleczalnie chorych dzieci, którzy opowiedzieli o swoich kontaktach z jego firmą. Poseł temu zaprzecza. „Kolejne kłamstwo w kolejnym artykule Wirtualnej Polski. Próbujecie przykryć wniosek o aresztowanie Giertycha?” – czytamy we wpisie wiceministra.

Mejza odpowiada na tekst WP i przypomina prośbę autora z 15 października

Portal Wirtualna Polska opublikował we wtorek długi artykuł o firmie, której prezesem był Łukasz Mejza. Zdaniem autorów tekstu wiceminister sportu...

zobacz więcej

We wtorek Wirtualna Polska poinformowała, że do rodzin „miały trafić pisma przedprocesowe od Łukasza Mejzy”. Portal rozmawiał m.in. z posłanką Nowej Lewicy Anitą Kucharską-Dziedzic, która od kilku tygodni zajmuje się tą sprawą. Jak stwierdziła, te rodziny „bardzo się boją” i zadeklarowała pomoc prawną.

WP i doniesienia posłanki Lewicy


Z artykułu wynika, że to „między innymi” właśnie posłanka Lewicy „uzyskała informacje o pismach”.

Tym ustaleniom WP zaprzecza na Twitterze wiceminister sportu Łukasz Mejza, zarzucając portalowi „kolejne kłamstwo”. „Jedyni, którzy otrzymają pisma, to dziennikarze, którzy kłamią, i Anita Kucharska-Dziedzic. Żadnych pism przedprocesowych do rodziców nie było! Zwykłe kłamstwo!” – napisał polityk.

Seria artykułów


Wirtualna Polska opublikowała szereg artykułów, w których opisała działalność dawnej firmy Mejzy, oferującej wyjazdy zagraniczne osobom nieuleczalnie chorym (w tym dzieciom), m.in. na nowotwory, Alzheimera czy Parkinsona. Firma miała oferować kosztowne leczenie metodami uznawanymi na całym świecie za niesprawdzone i niebezpieczne. Według portalu interes Mejzy nie wypalił, za to pozostawił po sobie wielu oszukanych pacjentów i ich rodziny.

Mejza: Celem ataku większość rządowa


Łukasz Mejza do publikacji odniósł się 8 grudnia na konferencji prasowej. Określił je jako „największy atak polityczny po 1989 roku”. – Atak ten jest wymierzony we mnie, ale jego celem jest obalenie większości rządowej – przekonywał.

Zobacz także: Oświadczenie Łukasza Mejzy

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej