RAPORT

Wojna na Ukrainie

„Wojskowi kupują siekiery i budują szałasy z gałęzi”. Szokujące relacje opozycji

Europosłanka Janina Ochojska (pierwsza z prawej, Fot: PAP/Jacek Bednarczyk)
Europosłanka Janina Ochojska (pierwsza z prawej, Fot: PAP/Jacek Bednarczyk)

Janina Ochojska (europosłanka współpracująca w Parlamencie Europejskim z PO) napisała, że wojsko zniszczyło stadion w Białowieży i zasugerowała nadużywanie alkoholu przez mundurowych. Powołując się na relacje anonimowych świadków stwierdziła, że żołnierze są żle wyposażeni i sami kupują siekiery, którymi budują sobie szałasy. Funkcjonariuszy Straży Granicznej porównała z kolei do „katów niemieckich i sowieckich obozów”.

Polityk Hołowni porównał służby na granicy do ZOMO. Zawiadomienie do prokuratury

Michał Kobosko, przewodniczący partii Polska 2050, napisał w sieci, że działania polskiej policji na granicy przypominają akcje ZOMO. „To przejaw...

zobacz więcej

Janina Ochojska już wcześniej oskarżała polskich żołnierzy i straż graniczną o łamanie prawa. Krytykowała również polewanie wodą imigrantów, którzy atakowali granicę i rzucali kamieniami w naszych mundurowych.

Teraz napisała w sieci o swoim spotkaniu z mieszkańcami strefy przygranicznej. Już na wstępnie powołała się na doniesienia, jakoby żołnierze pili alkohol i dawali tym fatalny przykład najmłodszym mieszkańcom.

„Dzieci widzą worki z pustymi butelkami, nie po coca coli” – napisała.

Zobacz także ->  Ochojska rozsyła po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy

„Wojsko jest źle wyposażone. Wojskowi sami kupują sobie kalosze, bo buty przemakają, kupują siekiery i inny sprzęt. Z pałatek i gałęzi budują sobie szałasy. Na co idą pieniądze? Oto to dumne dzielne Wojsko Polskie?” – zapytała.

Ochojska przekonywała, że ciężkie wozy straszą zwierzęta i niszczą Puszczę Białowieską.

Tusk grozi prezydentowi. „Podjudza do kryminalnych zachowań”

– Wystąpienie Donalda Tuska i groźby skierowane pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy po raz kolejny pokazały, kto w politycznym sporze w Polsce...

zobacz więcej

„Ogrodzenie na granicy jeszcze bardziej przyczyni się do jej dewastacji” – napisała europosłanka. Jej zdaniem, odpowiedź na wojnę hybrydową ze strony Białorusi powinna być inna, a stawianie zapory blokującej nielegalnych imigrantów jest złym pomysłem.

„Mieszkańcy są nadal w gotowości pomocy migrantom marznącym w lesie, cały czas monitorują sytuację. Jest o wiele mniej osób potrzebujących pomocy. Ale każdej nocy muszą być gotowi na wezwanie. Nie rozumieją dlaczego nie wpuszcza się pomocy humanitarnej. Wszystko spada na ich barki” – oceniła Janina Ochojska.

Zobacz także ->  Lewica skrytykowała groźby Tuska. Histeryczna reakcja TVN i PO

Europosłanka porównała też polskie służby do „katów niemieckich i sowieckich obozów”.

„Porównywanie polskich żołnierzy do hitlerowskich czy stalinowskich zbrodniarzy powinno eliminować nie tylko z polityki, moralności i polskości, ale również z kręgu ludzi zdrowych umysłowo” – skomentował wpisy Ochojskiej pisarz Jacek Piekara.

„Pożyteczni idioci Putina i Łukaszenki ochoczo powielają scenariusze pisane przez KGB” – ocenił.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej