RAPORT

Wojna na Ukrainie

Lewica skrytykowała groźby Tuska. Histeryczna reakcja TVN i PO

Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Radek Pietruszka)
Przewodniczący PO Donald Tusk (fot. PAP/Radek Pietruszka)

Donald Tusk groził prezydentowi Andrzejowi Dudzie sznurem. Posłanka Lewicy przyznała, że gdy szef PO używał tych słów czuła się niezręcznie. To wywołało reakcję Katarzyny Kolendy-Zaleskiej z TVN i polityków Platformy. „Jak się jest zbyt wrażliwym, żeby walczyć o wolność, to nie trzeba chodzić na manifestacje” – zaatakował Żukowską polityk PO Bartłomiej Sienkiewicz. „A ktoś panią na scenę zapraszał?” – dodał Paweł Graś, bliski współpracownik Tuska.

Tusk grozi prezydentowi. „Podjudza do kryminalnych zachowań”

– Wystąpienie Donalda Tuska i groźby skierowane pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy po raz kolejny pokazały, kto w politycznym sporze w Polsce...

zobacz więcej

Donald Tusk zwołał protest ws. ustawy medialnej. W trakcie przemówienia zacytował fragment wiersza Czesława Miłosza i zaznaczył, że adresuje go do mieszkańca Pałacu Prezydenckiego oraz „jego mocodawcy". – (…) Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy. I sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta – zacytował Tusk.

Wielu komentatorów odebrało te słowa jako życzenie śmierci prezydentowi Andrzejowi Dudzie lub sugestie samobójstwa. „Sugerowanie, że ktoś powinien popełnić samobójstwo, nie jest najlepszym rozwiązaniem” – przyznała także w mediach społecznościowych Anna Maria Żukowska z Lewicy. Nie zgodziła się przy tym, by zachowanie lidera PO można było tłumaczyć jedynie cytatem.

Zobacz także:   Nowelizacja ustawy medialnej. Suski: Bronimy interesów Unii

Żukowska dodała, że politykiem mogą w takim wystąpieniu kierować „emocje tłumu”, ale nie wierzy, by przemówienie Tuska nie było wcześniej przygotowane. „Nie było mi za zręcznie stać na wspólnej scenie z Donaldem Tuskiem, kiedy lirycznie sugerował Andrzejowi Dudzie powieszenie się na gałęzi” – napisała.

Na ten wpis zareagowała Katarzyna Kolenda–Zaleska z TVN. „Pani Żukowska czuje się niezręcznie, słuchając Czesława Miłosza” – ironizowała.

„Sorki, a ktoś panią na scenę zapraszał? Myślałem, że tylko pan Czarzasty był zaproszony” – dodawał z kolei Paweł Graś. Wieloletni współpracownik Donalda Tuska sugerował wręcz, że posłanka Lewicy nie powinna się znaleźć na jednej scenie z szefem Platformy.

Coraz bardziej boją się Jezusa w żłóbku... już nie tylko unijne „elity”

Apel Unii Europejskiej, by nie używać sformułowania „Boże Narodzenie” wywołał burzę i został skrytykowany nawet przez samego papieża Franciszka....

zobacz więcej

Poseł PO o „Muminkach”


Parlamentarzystce Nowej Lewicy odpowiedział również Bartłomiej Sienkiewicz z PO. „Jak się jest zbyt wrażliwym, żeby walczyć o wolność, to nie trzeba chodzić na manifestacje. Można się sprzeciwiać w myślach. W domu” – napisał polityk Platformy Obywatelskiej na Twitterze.

Na ripostę Anny Marii Żukowskiej nie trzeba było długo czekać. „Nie był pan nawet na 1/10 demonstracji, na których ja w życiu byłam. Nic pan o nich nie wie” – odpowiedziała parlamentarzystka.

Zobacz także:   TVN chwali się milionami podpisów. Potężna wpadka

W odpowiedzi Bartłomiej Sienkiewicz zacytował fragment książki „Lato Muminków” autorstwa Tove Jansson: „Nic nie wiecie o teatrze, nawet więcej niż nic”.

„To najprawdopodobniej pańska najświeższa, ostatnia lektura” – skomentowała polityk Lewicy.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej