RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Porównanie cen energii. Wykres pokazuje, gdzie jest najtaniej

Porównanie cen energii (fot. Shutterstock/ABCDstock)
Porównanie cen energii (fot. Shutterstock/ABCDstock)

Najnowsze

Popularne

„Z wyjątkiem Polski i Skandynawii cała Europa jest powyżej 300 euro za MWh (Francja i Szwajcaria blisko 400 euro)” – pisze na Twitterze korespondent Bloomberga ds. energii i pokazuje zestawienie EnergyLive. Wynika z niego, że Polska obecnie należy do tych krajów Europy, gdzie ceny energii elektrycznej są najniższe.

Ile wzrosną rachunki za energię? Prezes URE zatwierdził wzrost taryf

Prezes URE zatwierdził w piątek wzrost taryf za energię elektryczną dla czterech sprzedawców z urzędu i taryf dystrybucyjnych dla pięciu...

zobacz więcej

O sprawie pisze portal polityce.pl. „EUROPEJSKI KRYZYS ENERGETYCZNY: Wow, wow, wow… Brak mi słów, by opisać europejski krótkoterminowy rynek energii elektrycznej. W poniedziałek pobito kilka rekordów. Z wyjątkiem Polski i Skandynawii, cała Europa jest powyżej € 300 za MWh (Francja i Szwajcaria blisko € 400)”

– pisze na Twitterze Javier Blas i zastrzega, że zestawienie nie zawiera wszystkich krajów, ale wkrótce je uzupełni.

Informację powiela także europoseł Prawa i Sprawiedliwości Jacek Saryusz-Wolski. Portal polityce.pl zauważa, że polskie media (jak np. portal WysokieNapięcie) wskazują, że „ceny energii elektrycznej w Polsce w stosunku do zarobków obywateli należą do najwyższych w Europie, ale i na świecie”.

Z danych Eurostatu wynika, że 16 krajów UE ma energię droższą niż Polska, a prąd drożeje w całej Europie.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej