RAPORT

Pogarda

„Zenek” ze Srebrnym Biletem; to nagroda za frekwencję w kinach

Srebrny Bilet dla filmu „Zenek” (fot. TVP)
Srebrny Bilet dla filmu „Zenek” (fot. TVP)

Najnowsze

Popularne

Telewizja Polska znalazła się w gronie producentów i dystrybutorów filmów polskich o najwyższej frekwencji w kinach w 2020 r.

Uroczysta premiera filmu „Zenek”. Martyniuk: To bardzo fajne uczucie

To będzie hit! W poniedziałek swoją premierę miał film „Zenek”, opowiadający historię największej gwiazdy disco polo Zenona Martyniuka. Obraz...

zobacz więcej

Srebrny Bilet – nagrodę Stowarzyszenia „Kina polskie" – za ponad pół miliona widzów w kinie przyznano filmowi „Zenek” . Wyróżnienie odebrała Monika Karasek, dyrektor Biura Sprzedaży i Współpracy w trakcie 49 . Forum Wokół Kina, które odbyło się 16 grudnia w Gdyni .

Superhit walentynkowy „Zenek” obejrzało na 340 ekranach 507 719 widzów, lokując obraz na 8. miejscu wszystkich pozycji box office za 2020 rok. Film docenili także widzowie Telewizji Polskiej – w Nowy Rok 2021 przed telewizorami zasiadło ponad 3,4 mln widzów według (Model Oglądalności Rzeczywistej) i 2,8 mln osób (wg Nielsen Audience Measurement).

Fabuła „Zenka” bazuje na historii młodego zdolnego chłopaka z podlaskiej wsi, który mimo przeciwności, realizuje swoje wielkie marzenie, by śpiewać i bawić tłumy. Reżyserem filmu jest Jan Hryniak. W rolach Zenka Martyniuka wystąpili Krzysztof Czeczot i Jakub Zając.

W pozostałych rolach wystąpili m.in. Klara Bielawka, Karol Dziuba, Magdalena Berus, Jan Frycz. W niektórych fragmentach filmu widzowie mogli zobaczyć samego Zenka Martyniuka, Limahla i zespół Bad Boys Blue. Koproducentem i dystrybutorem filmu jest Telewizja Polska.

Forum Wokół Kina to wydarzenie organizowane przez Pomorską Fundację Filmową w Gdyni i Gdyńskie Centrum Filmowe, we współpracy ze Stowarzyszeniem „Kina Polskie”. Forum skupia środowisko związane z dystrybucją i rozpowszechnianiem filmów – producentów, właścicieli i operatorów kin, producentów sprzętów filmowego, usługodawców związanych z branżą kinową i dystrybutorów.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej