RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Ognisko nowego wirusa w Chinach. Tym razem roznoszą go szczury i myszy

Nowego wirusa w Chinach roznoszą prawdopodobnie szczuty i myszy (fot. Costfoto/Barcroft Media; IMAGE POINT FR/NIH/NIAID/Universal Images Group via Getty Images)
Nowego wirusa w Chinach roznoszą prawdopodobnie szczuty i myszy (fot. Costfoto/Barcroft Media; IMAGE POINT FR/NIH/NIAID/Universal Images Group via Getty Images)

Najnowsze

Popularne

Zamknięte szkoły, trwała kwarantanna i masowe testy na COVID-19 – to zdecydowane środki wprowadzone w chińskim mieście Xi’an w związku z nową falą zakażeń koronawirusem. Grozę mieszkańców potęguje fakt, że stwierdzono tam również przypadki gorączki krwotocznej wywoływanej przez hantawirusy.

Mysi koronawirus na Wyspach Kanaryjskich

Mysi koronawirus, wywołujący zapalenie wątroby u myszy, opanował populację tych gryzoni na Wyspach Kanaryjskich – informują naukowcy na łamach...

zobacz więcej

KORONAWIRUS – RAPORT

Według chińskich służb sanitarnych najnowsze ognisko koronawirusa powiązane jest z rejsem, którym 4 grudnia przybyło z Pakistanu sześcioro pasażerów zakażonych COVID-19. Do tej pory nie wyjaśniono jednak, w jaki sposób doszło do transmisji wirusa.

Nowe zakażenia po rejsie z Pakistanu


Wszyscy podróżni przybywający do Chin poddawani są bowiem bezwzględnej, co najmniej 14-dniowej kwarantannie.

Zakażenie stwierdzono m.in. wśród członków personelu sprzątającego hotel, gdzie przebywały osoby na kwarantannie. Koronawirusa wykryto także u studenta jednego z tamtejszych uniwersytetów. Mężczyzna przebywał na lotnisku w tym samym czasie, kiedy pokład samolotu z Pakistanu opuszczali pasażerowie.

Ognisko gorączki krwotocznej w Chinach


Xi’an zmaga się także z ogniskiem gorączki krwotocznej, wywoływanej przez hantawirusy. To choroba odzwierzęca, którą przenoszą gryzonie. Doszło najprawdopodobniej do zanieczyszczenia żywności przez myszy lub szczury.

Władze apelują do mieszkańców o szczepienie się także przeciwko gorączce krwotocznej.

Zobacz także: Te szczepionki nie chronią przed omikronem? Badanie przeprowadziły uczelnia i firma

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej