RAPORT

Wojna na Ukrainie

Tusk grozi prezydentowi. „Podjudza do kryminalnych zachowań”

Donald Tusk i Rafał Bochenek (fot. PAP/Łukasz Gągulski, Radek Pietruszka)
Donald Tusk i Rafał Bochenek (fot. PAP/Łukasz Gągulski, Radek Pietruszka)

– Wystąpienie Donalda Tuska i groźby skierowane pod adresem prezydenta Andrzeja Dudy po raz kolejny pokazały, kto w politycznym sporze w Polsce szerzy nienawiść i podjudza do skrajnych, a wręcz kryminalnych zachowań – mówi w rozmowie z portalem tvp.info Rafał Bochenek, poseł PiS i były członek sztabu wyborczego Andrzeja Dudy. Jak podkreśla, groźby rzucane przez Tuska powinny być ostro skrytykowane. – A w TVN się je promuje – stwierdza.

TVN chwali się milionami podpisów. Potężna wpadka

TVN chce zablokować ustawę zobowiązującą działające w Polsce spółki medialne do rejestracji swojego kapitału na terenie Europejskiego Obszaru...

zobacz więcej

Opozycja i TVN chcą zablokować ustawę zobowiązującą działające w Polsce spółki medialne do rejestracji swojego kapitału na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Donald Tusk zwołał w tej sprawie protest w Warszawie. W trakcie przemówienia zacytował fragment wiersza Czesława Miłosza i zaznaczył, że adresuje go do mieszkańca Pałacu Prezydenckiego oraz „jego mocodawcy". – (…) Lepszy dla ciebie byłby świt zimowy. I sznur, i gałąź pod ciężarem zgięta – zacytował Tusk.

Zobacz także:   Szef gabinetu Tuska broni „wolnych mediów”. Gdy był przy władzy, kneblował prywatne gazety

Zdaniem Rafała Bochenka to groźby pokazujące jeszcze raz, kto tak naprawdę szerzy w Polsce nienawiść.

Podział, agresja i hejt to metody prowadzenia polityki przez Platformę Obywatelską i wspierającą ją stację telewizyjną, której ci politycy podobno bronili – mówi portalowi tvp.info Bochenek.

– Sens słów Tuska i skierowanie ich pod adresem urzędującego prezydenta RP tylko utwierdza mnie w przekonaniu, że to, co stało się w Smoleńsku, nie było przypadkowe. Skala nienawiści, jaką wprowadza do polskiej polityki Tusk, przekracza wszelkie granice – ocenił.

Co ważniejsze, interesy korporacji czy praworządność? Lichocka o nowelizacji ustawy medialnej

– Jest taki dylemat między tym, czy silniejsze są interesy gigantycznej, globalnej korporacji, czy silniejsze jest poważne traktowanie państwa i...

zobacz więcej

TVN „ramieniem” PO


Zdaniem posła PiS takie zachowanie w przestrzeni publicznej jest niedopuszczalne. Postawa Donalda Tuska powinna spotkać się ze stanowczą reakcją innych polityków ale również mediów. Dziennikarze nie powinni pozwalać do antagonizowania sporu między obywatelami.

– W normalnej stacji telewizyjnej taka wypowiedź zostałaby co najmniej skrytykowana – mówi o słowach Tuska Rafał Bochenek.

Ale nie w TVN… gdzie od wczoraj się ją promuje. Ta stacja, biorąc pod uwagę także jej genezę i sposób powstawania, jest politycznym ramieniem Platformy Obywatelskiej – podsumowuje.

Zobacz także:   Tusk do prezydenta na strajku TVN: „Nie bądź bezpieczny…”

Szokujące kulisy powstania stacji TVN odsłonił w reportażu „Holding” red. Marcin Tulicki. Służby specjalne PRL, tajni współpracownicy komunistycznej bezpieki, członkowie PZPR, WSI, spółki w rajach podatkowych – tak to właśnie wyglądało.

– TVN to nawet coś więcej niż kolejna partia opozycyjna. Oni wręcz aspirują do tego, by sterować konkretnymi partiami w Polsce – komentuje Jakub Maciejewski, publicysta portalu wPolityce.pl.

– TVN jest narzędziem kolonizowania kulturowego Polski, także narzędziem kolonizowania politycznego. To jest w dodatku bardzo opłacalny biznes dla tych, którzy to robią – dodaje publicysta Rafał Ziemkiewicz. Więcej na ten temat   TUTAJ.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej