RAPORT

Wojna na Ukrainie

Sara James w TOP 3 na Eurowizji Junior. „Wspaniale się bawiłam”

Wspaniale się bawiłam, było cudownie – powiedziała Sara James, reprezentantka Polski na Eurowizji Junior 2021 w rozmowie z portalem tvp.info. Zwyciężyła Malena z Armenii, Polka zajęła drugie miejsce. Sara ujawniła, że została zaproszona do udziału w koncercie „Sylwester Marzeń z Dwójką”.

Jacek Kurski wręczył kwiaty Sarze James. „Twój występ napełnił nas dumą”

Sara James zajęła drugie miejsce w niedzielnym konkursie finałowym Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. Świetnego występu naszej reprezentantce prezes...

zobacz więcej

– Jestem dumna ze wszystkich – powiedziała portalowi tvp.info Sara James. Przyznała, że zabierze ze sobą makaroniki, francuskie słodkie ciastka.

Zapytaliśmy też polską wokalistkę, czy to doświadczenie ją czegoś nauczyło. – To było wspaniałe przeżycie i nie zapomnę tego do końca życia – wyznała. Zapewniła, że w najbliższym czasie zostanie wydany jej album.

– Zostałam zaproszona przez pana prezesa [TVP Jacka Kurskiego] na sylwestra – powiedziała młoda wokalistka. Telewizja Polska ponownie zorganizuje w Zakopanem „Sylwester Marzeń z Dwójką”. Usłyszymy przeboje w wykonaniu kilkudziesięciu polskich i światowych gwiazd.

Razem z Sarą na Eurowizji wystąpiło pięćtancerek; choreografię przygotował Agustin Egurrola. Producentem występu był Konrad Smuga, który pracował już przy Eurowizji Junior 2019 i 2020 oraz był autorem inscenizacji na Eurowizję dla pełnoletnich artystów z Polski.

Sara James w finale Eurowizji Junior. „Wszystko na scenie gra” [WIDEO]

Sara James ma doskonałą piosenkę; wszystko na scenie gra; po prostu to jest bardzo dobre, takie eurowizyjne – powiedział w rozmowie z portalem...

zobacz więcej

Sara James urodziła się 10 czerwca 2008 r. w Słubicach. Pochodzi z muzycznej rodziny z Ośna Lubuskiego w woj. lubelskim. Jej ojciec John jest piosenkarzem.

Sara przez ostatnie cztery lata ćwiczyła śpiewanie w Słubickim Miejskim Ośrodku Kultury. Od szóstego roku życia gra na pianinie, teraz – w Szkole Muzycznej I stopnia w Słubicach.

Jest laureatką konkursów wokalnych, m.in. Ogólnopolskiego Konkursu piosenki Filmowej w Poznaniu, IV edycji programu „The Voice Kids”. We wrześniu wygrała finał programu „Szansa na sukces” w TVP2, w którym wyłaniano reprezentanta Polski w 19. edycji Eurowizji Junior.

Sara zaśpiewała wtedy „My Heart Will Go On” – przebój z repertuaru Céline Dion i singiel „Somebody”, który potem wykonała na Eurowizji w Paryżu.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej