RAPORT

Wojna na Ukrainie

Jacek Kurski w „Gościu Wiadomości”: Telewizja Polska wspiera młode polskie talenty

Sara James zajęła drugie miejsce w finale Eurowizji Junior 2021 w Paryżu. – Jestem przeszczęśliwa, za mną popołudnie i wieczór pełne ogromnych emocji – powiedziała w programie „Gość Wiadomości” na antenie TVP Info reprezentantka Polski. – Twoją drugą lokatę przyjmuję jako zwycięstwo – przyznał prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski.

Armenia zwycięzcą Eurowizji Junior 2021. Polska na podium

Zwycięzcą 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Armenia. Maléna z piosenką „Qami, qami” zdobyła łącznie 224 punkty od jury i...

zobacz więcej

Zwycięzcą 19. edycji Konkursu Piosenki Eurowizji Junior została Armenia. Maléna z piosenką „Qami, qami” zdobyła łącznie 224 punkty od jury i widzów. W konkursie, który w tym roku odbył się w Paryżu, zobaczyliśmy reprezentantów 19 krajów.

Wystąpiła także Polska z piosenką „Somebody”, którą zaśpiewała Sara James. Nasza reprezentantka zajęła drugie miejsce, uzyskując łącznie 218 punktów. W głosowaniu online Polska otrzymała 102 punkty, a Armenia – 109 punktów.

Sara James zajęła drugie miejsce w finale Eurowizji Junior 2021


– Konkurencja była bardzo duża. Dziękuję wszystkim, od których otrzymałam wsparcie. Jestem przeszczęśliwa z zajęcia drugiego miejsca. Towarzyszyły mi przez całe dzisiejsze popołudnie i wieczór ogromne emocje – powiedziała na antenie TVP Info James.

Występ naszej reprezentantki zrobił ogromne wrażenie na obserwatorach.

– To był niesamowicie dojrzały i odpowiedzialny występ. Sara zajęła drugie miejsce wśród jurorów, a także w głosowanie internautów. W kuluarach mówiono, że Polska nie może po raz kolejny wygrać Eurowizji Junior. A tak było w dwóch z trzech poprzednich edycji. Drugą lokatę Sary przyjmuję jako zwycięstwo – powiedział Jacek Kurski. Sara James to kolejna polska gwiazda młodego pokolenia, która cieszy się wielką popularnością w Europie. Poprzednie edycje Eurowizji Junior wygrywały Roksana Węgiel i Viki Gabor.

– Telewizja Polska chce wspierać polskie talenty. Udaje się to robić dzięki nowym albo rewitalizowanym formatom na naszych antenach. To nie tylko The Voice of Poland czy The Voice Kids, ale także niedawno wprowadzone You Can Dance. Stawiamy na młodzież i dajemy im możliwość pokazania swoich możliwości – dodał Kurski.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej