RAPORT

Wojna na Ukrainie

Szokujący wpis Ochojskiej. Porównała SG do „niemieckich i sowieckich katów”

Janina Ochojska (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)
Janina Ochojska (fot. arch.PAP/Tomasz Gzell)

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie ze Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom” – napisała w mediach społecznościowych związana z Platformą Obywatelską europosłanka Janina Ochojska. Założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej nie po raz pierwszy powiela narrację białoruskiej propagandy, oskarżając polskie wojsko i funkcjonariuszy o okrucieństwo.

Niszcząca moc polityki na przykładzie Janiny Ochojskiej

Niezwykle przykra sprawa. Od kilku dni toczy się śledztwo w sprawie prób ułatwienia trzem nielegalnym migrantom z Syrii pobytu w Polsce....

zobacz więcej

Ochojska niedawno rozsyłała po Parlamencie Europejskim antypolski raport nt. sytuacji na granicy, wcześniej stawała w obronie reżimu Łukaszenki i tłumaczyła agresywny atak imigrantów, tłumacząc, że „mogli stracić nerwy, a kamieni było niewiele.

Ochojska atakuje polskie służby


Teraz parlamentarzystka związana z PO (do Parlamentu Europejskiego startowała z poparciem Platformy Obywatelskiej) po raz kolejny, grając na emocjach, atakuje wojsko i Straż Graniczną.

„Mam nadzieję, że kiedyś ludzie z Straży Granicznej odpowiedzą za łamanie prawa i tortury zadawane niewinnym ludziom. Opisy takich czynów czytałam w relacjach osób, które przeżyły II WŚ. Wzorce z katów niemieckich i sowieckich obozów” – napisała na Twitterze. Zobacz także: „Białoruś bastionem wolności?”. Europoseł PO bohaterem propagandy

Żaryn: Zastraszanie żołnierzy. Wstyd dla europosła


„Fałszywe oskarżenia, absurdalne i skandaliczne porównania. Tak wygląda typowa próba zastraszenia żołnierzy i funkcjonariuszy, którzy wykonują swoje obowiązki profesjonalnie broniąc Ojczyzny w chwili ataku hybrydowego. Wstyd, że takie rzeczy pisze europoseł” – skomentował rzecznik ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn. Poseł PiS Jan Mosiński wyraził z kolei nadzieję, że niezależnie od zasług w działalności charytatywnej, Ochojska poniesie konsekwencje za swoje „ohydne tweety”.

„Pożyteczni idioci Putina i Łukaszenki”


Pisarz Jacek Piekara uważa, że zachowanie Ochojskiej, która porównuje polskich żołnierzy do hitlerowskich i stalinowskich katów, powinno „eliminować nie tylko z polityki, moralności i polskości, ale również z kręgu ludzi zdrowych umysłowo”. „Pożyteczni idioci Putina i Łukaszenki ochoczo powielają scenariusze pisane przez KGB” – ocenił.

Także internauci są oburzeni wpisem europosłanki: „Hańba”, „straciła kontakt z rzeczywistością”, „obrzydliwe” – komentują. Zobacz także: Ochojska oskarża służby o kłamstwa. Straż Graniczna ujawnia szokujące szczegóły

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej