RAPORT

Prorosyjska era Tuska

„Terytorialsi mają pomoc we krwi”. Wyjątkowa akcja żołnierzy

Terytorialsi nie żałują krwi (fot. 3 PBOT/Anna Barowicz)
Terytorialsi nie żałują krwi (fot. 3 PBOT/Anna Barowicz)

49 litrów krwi oddali żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej w Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. To już ostatnia tak duża akcja krwiodawstwa zorganizowana przez klub HDK „Terytorials” w 2021 roku.

Żaryn: Białoruskie służby po raz kolejny użyły laserów [WIDEO]

Żołnierze broniący naszej granicy zostali kolejny raz zaatakowani laserami oraz obrzuceni kamieniami – napisał na Twitterze rzecznik ministra...

zobacz więcej

Żołnierze 3. Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej pomimo trudnej sytuacji epidemiologicznej, odpowiedzieli gremialnie na apel Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie. W sobotę 18 grudnia w siedzibie centrum przy ul. Wierzbowej, oddali 49 litrów krwi. To była szósta zbiórka krwi zorganizowana przez Klub HDK „Terytorials” w tym roku.

Wsparcie lokalnej społeczności zostało wpisane w misję i zadania naszej formacji – podkreśla brygada. Hasło „Terytorialsi mają pomoc we krwi” towarzyszy Wojskom Obrony Terytorialnej od początku ich powstania. Żołnierze WOT na ten sygnał reagują natychmiast. Nie inaczej było tym razem. Wczesnym rankiem ponad stu żołnierzy 3. PBOT przybyło do siedziby RCKiK, aby z głębi serca podzielić się z mieszkańcami Podkarpacia tym bezcennym lekiem.

W dowództwie brygady i podległych batalionach lekkiej piechoty służy ponad 600 Honorowych Dawców Krwi, zarówno kobiet jak i mężczyzn. Są to osoby, które w ten sposób bezinteresownie ratują życie i zdrowie innych ludzi.

W sumie od 2017 roku żołnierze z 3. PBOT do banku krwi oddali 1750 litrów krwi.

Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej