RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Nie żyje młody piłkarz Znicza Pruszków. Nagła śmierć 13-latka

Karol „Seta” Setniewski miał 13 lat (fot. Facebook/Znicz Pruszków)
Karol „Seta” Setniewski miał 13 lat (fot. Facebook/Znicz Pruszków)

Najnowsze

Popularne

„Najlepszy w roczniku, najlepszy w szkole, kapitan drużyny, reprezentant kadry Mazowsza” – tak młodego piłkarza wspomina jego klub Znicz Pruszków. 13-letni Karol „Seta” Setniewski był wschodzącą gwiazdą boiska. Zmarł w nocy z czwartku na piątek.

Nagła śmierć nastoletniego piłkarza. „Jesteśmy wstrząśnięci”

Nie żyje Kacper Zabrzycki, nastoletni piłkarz Kamiennej Brody. Zmarł nagle w niedzielę. – To był wspaniały człowiek – mówi trener klubu.

zobacz więcej

Nastolatek trafił do szpitala po ubiegłotygodniowym meczu Znicza Pruszków z rówieśnikami (rocznik 2008) z Legii Warszawa. Chłopiec kolejnego dnia zaczął skarżyć się na ból głowy, zabrano go więc do szpitala.

Karol Setniewski nie wybudził się ze śpiączki


Jak donosi serwis WP Sportowe Fakty, u młodego piłkarza wykonano tomografię i skierowano na operację, która nie zmniejszyła jednak obrzęku mózgu. Zawodnik nie wybudził się już ze śpiączki, a w nocy z czwartku na piątek został odłączony od aparatury podtrzymującej życie.

Był wychowankiem Znicza Pruszków, gdzie grał na pozycji środkowego pomocnika.

Klub żegna utalentowanego piłkarza


„Straciliśmy Przyjaciela. Karol »Seta« Setniewski, lat 13. Najlepszy w roczniku 2008, najlepszy w szkole, kapitan drużyny, reprezentant kadry Mazowsza. Młody, odważny, radosny, z planami na przyszłość. Pełen pasji, radości i optymizmu” – we wzruszającym wpisie zespół żegna młodego piłkarza.


Klub nie kryje, że wiązał z nim duże nadzieje, a medale przywoził nie tylko z zawodów piłkarskich. Setniewski był kandydatem do Akademii Legii Warszawa. Przedstawiciele środowiska są zgodni: jego śmierć to wielka tragedia dla mazowieckiej piłki.

Zobacz także: Nie żyje młody piłkarz Franciszek Pazdan. „Nie umiemy znaleźć właściwych słów...”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej