RAPORT

Wojna na Ukrainie

Ustawa medialna przyjęta. Prezydent: Możliwości jest kilka

Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Rafał Guz)
Prezydent Andrzej Duda (fot. PAP/Rafał Guz)

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział, że jeśli ustawa medialna trafi na jego biurko, to będzie się wtedy zastanawiał, jaką decyzję podjąć w tej sprawie. W piątek posłowie odrzucili senacką uchwałę w sprawie zmian w przepisach o radiofonii i telewizji. Senat w sierpniu obradował nad projektem, który wcześniej przygotowali posłowie. Izba Wyższa przepisy odrzuciła. Od tamtej pory nic nie działo się z tą uchwałą.

Sejm przyjął ustawę medialną. Teraz decyzja prezydenta

Sejm odrzucił uchwałę Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji. Teraz ustawa trafi do prezydenta Andrzeja Dudy. Za odrzuceniem...

zobacz więcej

Sejm odrzucił w piątek uchwałę Senatu o odrzuceniu noweli ustawy o radiofonii i telewizji. Za odrzuceniem uchwały było 229 posłów, 212 było przeciw, 11 wstrzymało się od głosu.

Prezydent Andrzej Duda pytany przez dziennikarzy o losy ustawy medialnej podkreślił, że jako głowa państwa ma kilka możliwości postępowania z przepisami uchwalanymi przez parlament. Przypomniał, że może każdą ustawę przyjąć albo odrzucić i wtedy określa się to wetem prezydenckim. Może też – co opisuje konstytucja – skierować dane przepisy do rozpatrzenia przez Trybunał Konstytucyjny.

Prezydent Duda: Zbadam możliwości


– Tych możliwości jest więc kilka i ja pod tym kątem bardzo dokładnie tę propozycję legislacyjną, którą uchwalił parlament, zbadam – powiedział prezydent.

Nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zakazuje posiadania udziałów większościowych w polskich mediach kapitałowi, które pochodzą spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Dotyczy to między innymi stacji TVN, która należy do amerykańskiego koncernu Discovery. Twoje INFO - kontakt z TVP INFO

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej