RAPORT

Pogarda

Rusza głosowanie na kandydatów Eurowizji Junior 2021. „Wygrajmy to razem”

Najnowsze

Popularne

Finał Konkursu Eurowizji dla Dzieci 2021 w Paryżu odbędzie się w niedzielę, ale głosowanie ruszyło już w piątek wieczorem. Aby głos został uwzględniony, należy wybrać trzy utwory. Głosować można także na reprezentanta własnego kraju. „Wygrajmy to razem” – napisała na Facebooku Sara James, reprezentantka Polski, która czeka na wsparcie publiczności.

Sara James wygrała finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Będzie reprezentować Polskę w Paryżu

13-letnia Sara James wygrała wielki finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”. Młoda piosenkarka brawurowo zaśpiewała „My Heart Will Go On”...

zobacz więcej

Wyniki konkursu zależą w 50 proc. od decyzji międzynarodowej publiczności i w 50 proc. od jury.

Jak głosować w konkursie Eurowizji Junior?


Jak podają organizatorzy konkursu, głosowanie widzów składa się z dwóch faz; odbywa się poprzez stronę internetową vote.junioreurovision.tv bądź też jesc.tv. Lista kandydatów odpowiada kolejności, według której będą występować w niedzielę podczas finału w La Seine w Paryżu.

Pierwsza faza głosowania rozpoczęła się w piątek o godz. 20:00, a zakończy się w niedzielę o godz. 15:59, czyli tuż przed rozpoczęciem transmisji na żywo z La Seine Musicale. Druga część zostanie otwarta po występie ostatniego reprezentanta. Wtedy też możliwość głosowania poprzez platformę internetową będzie dostępna przez ok. 15 minut. Międzynarodowa publiczność będzie mogła poprzeć 3 kraje, w tym własny. Następnie głosy zostaną zamienione na punkty i ogłoszone przez gospodarzy Konkursu Piosenki Eurowizji Junior.

„Liczba punktów zostanie określona procentem otrzymanych głosów. Na przykład, jeśli piosenka otrzyma 20 proc. głosów, otrzyma 20 proc. dostępnych punktów. Głosowanie publiczne będzie stanowić 50 proc. ostatecznego wyniku. Pozostałe 50 proc. będzie pochodzić od profesjonalnego jury” – wyjaśniono w regulaminie głosowania online.

Polacy mogą głosować na Sarę James


Na stronie internetowej konkursu można obejrzeć skrót próbnych występów wszystkich uczestników. – Warto głosować, ponieważ możemy głosować na nasz kraj. W Eurowizji Junior możemy oddać głos na Polskę, a występ Sary James, naszej reprezentantki jest naprawdę unikatowy, niepowtarzalny, więc warto dać jej szansę na wygraną – powiedziała rozmowie z portalem tvp.info Natalia Kowalczyk z „Dziennika Eurowizyjnego”.

Zobacz także: Sara James wygrała finał „Szansy na sukces. Eurowizja Junior 2021”Sara James leci do Paryża. 19 grudnia finał Eurowizji Junior 2021 [WIDEO]

Sara James, reprezentantka Polski w Eurowizji Junior 2021 poleciała do Paryża. Finał konkursu odbędzie się 19 grudnia w La Seine Musicale w stolicy...

zobacz więcej

– Występ Sary James jest unikatowy, ponieważ jest jednocześnie dziewczęcy, ale i taki bajkowy – dodała. – Sama piosenka „Somebody” opowiada o prawdziwej przyjaźni i podaniu pomocnej dłoni. Myślę, że to bardzo nawiązuje do hasła „Imagine”, które jest hasłem tegorocznej Eurowizji – zaznaczyła redaktorka „Dziennika Eurowizyjnego”.

Entuzjastą polskiej kandydatki jest też Adrián Valiente z hiszpańskiego serwisu biletowego ticketmaster.es. Jego zdaniem Sara James ma duże szanse na wygraną. – Widziałem jej wcześniejsze występy w programie „Szansa na sukces”, w którym została wybrana na Eurowizję. Po tym, jak zobaczyłem jej wczorajszą próbę, mogę powiedzieć, że jest jednym z faworytów, by wygrać ten konkurs – powiedział Valiente w rozmowie z portalem tvp.info.

Jego zdaniem, Sara może zdobyć wiele głosów. – Nie tylko dlatego, że już wcześniej była jednym z faworytów spośród wszystkich reprezentantów krajów, którzy przyjeżdżają do Paryża, ale także dlatego, że stoi za nią m.in. wielu Polaków, hiszpańskich fanów Eurowizji. Oczywiście Polska będzie mieć wsparcie innych krajów – dodał.

Kto ma szansę na wygraną w Eurowizji Junior?


Redaktorka „Dziennika Eurowizyjnego” zdradziła nam też, że Polska jest typowana do najlepszej trójki spośród wszystkich uczestników. – Dużo się mówi również o Armenii, czyli o Maléna z piosenką „Qami Qami”, która jest bardzo nowoczesna. Bardzo dużo mówi się też o Francji. Być może kraj ten powtórzy nasz sukces, czyli podwójnej wygranej. Być może Enzo, czyli reprezentant Francji również wygra – powiedziała.

Reprezentantka Polski na Eurowizji Junior przygotowała utwór świąteczny [WIDEO]

Tytułowy utwór z debiutanckiego albumu „Jak co roku” Sary James, reprezentantki Polski na Eurowizji Junior 2021, miał swoją premierę 1 grudnia na...

zobacz więcej

Na pytanie portalu tvp.info, czy wygrana Francji oznaczałaby, że konkurs ponownie zostanie zorganizowany w tym kraju, odpowiedziała, że zależy to od decyzji Europejskiej Unii Nadawców. – To oni wydają zgodę na to, gdzie Eurowizja ma się odbywać – wyjaśniła.

Europejska Unia Nadawców jest także koordynatorem głosowania online – podano w jego regulaminie.

Według Adriána Valiente, który śledzi przygotowania do finału Eurowizji Junior w Paryżu, hiszpańska piosenka może przypaść do gustu publiczności. – Levi Díaz wygrał „The Voice Kids” w ostatnim sezonie w Hiszpanii. Nasz piosenkarz staje się bardzo popularny w naszym kraju ze względu na udział w Eurowizji w tym roku. Został wybrany na reprezentanta, po tym jak został zwycięzcą programu – opowiadał Valiente.

– Jego piosenka „Reír” przyciąga uwagę publiczności, która słucha hiszpańskiej muzyki. Nasz choreograf i reżyser wymyślili bardzo ładny i dynamiczny pokaz. Wszystkie elementy są dobrze zgrane; są miejskie, kolorowe. Levi może wyrazić to, jak powinniśmy być optymistyczni w czasach, w których żyjemy – ocenił.

Eurowizja w Polsce


Valiente został też zapytany przez nasz portal o wspomnienia związane z Eurowizją w Polsce. – Konkurs w Gliwicach w 2019 roku był wspaniały. To był świetny czas w moim życiu. Telewizja Polska miała wspaniałą możliwość goszczenia jednego z największych wydarzeń dla dzieci w Europie. I to się jej udało – organizacja, scena. Byliśmy szczęśliwi, bo Hiszpania wróciła po 13 latach nieobecności; ostatecznie zajęła trzecie miejsce.

Zobacz także: Pierwszy występ Sary James w Paryżu przed finałem Eurowizji Junior”


Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej