RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Scheuring-Wielgus przeprosi za promowanie oszusta? Skandal z pedofilią w tle [WIDEO]

Marek Lisiński, który przez lata był rzecznikiem ofiar pedofilii w Kościele, kłamał na temat swojej przeszłości i niesłusznie oskarżał księdza o molestowanie – uznał Sąd Apelacyjny w Łodzi. Mężczyzna kłamał i bogacił się, a promowała go m.in. posłanka Lewicy Joanna Scheuring-Wielgus. Przeprosin od parlamentarzystki domaga się poseł PiS Paweł Lisiecki, do czego wezwał z sejmowej mównicy.

Scheuring-Wielgus się przestraszyła? Nagła zmiana narracji ws. Kościoła

– Należę do wspólnoty Kościoła katolickiego. Mam prawo do kościoła wejść – powtarza od dwóch dni jak mantrę posłanka Lewicy Joanna...

zobacz więcej

W czwartek Sąd Apelacyjny w Łodzi opublikował uzasadnienie wyroku, w którym potwierdza, że Marek Lisiński kłamał, oskarżając księdza Zdzisława Witkowskiego o molestowanie seksualne.

Sąd: Lisiński kłamał o molestowaniu


Prawomocny wyrok w sprawie zapadł 11 października 2021 roku, choć cały proces ciągnął się od ponad dekady.

Więcej o kulisach sprawy przeczytasz w tym artykule.

Co ważne, ofiarą oszustwa Marka Lisińskiego stał się nie tylko oskarżony przez niego ksiądz Witkowski, ale także sam papież Franciszek, który podczas audiencji na Watykanie w 2019 roku ucałował dłoń Lisińskiego – rzekomej ofiary molestowania przez kapłana. Tak przedstawiał się nie tylko sam oszust, ale także promująca go Joanna Scheuring-Wielgus.
teraz odtwarzane
„Ofiara pedofilii” u papieża Franciszka. Sąd: Lisiński to oszust

Z Scheuring-Wielgus u papieża Franciszka


To wydarzenie miało miejsce w Watykanie 20 lutego 2019 r. „Franciszek rozmawiał chwilę z posłanką Scheuring-Wielgus, która przedstawiła mu (…) Marka Lisińskiego, prezesa fundacji („Nie lękajcie się”). Dodała, że Lisiński sam jako dziecko był ofiarą molestowania” – relacjonował wizytę lewicowy serwis Oko.press.

Scheuring-Wielgus grożą poważne konsekwencje. „Poseł nie jest świętą krową”

Prokuratura chce postawić Joannie Scheuring-Wielgus zarzuty obrażania uczuć religijnych i uchylić jej immunitet. – Oczywiście zagłosuję „za” – mówi...

zobacz więcej

W Sejmie poseł PiS Paweł Lisiecki domagał się przeprosin od Scheuring-Wielgus podkreślając, że Marek Lisiński okazał się oszustem, który nie był ofiarą pedofila, i który „oskarżył księdza, bo sam nie chciał oddać pieniędzy pożyczonych ponoć na leczenie żony”.

Posłanka Lewicy przeprosi?


Oszust – kontynuował Lisiecki – stał się twarzą walki z pedofilią w polskim Kościele.

– Jako ofiarę pedofila przedstawiła go jedna z posłanek Lewicy, pani Scheuring-Wielgus. Dlatego domagam się, aby na mównicę wyszła pani poseł i powiedziała „przepraszam”, żeby przeprosiła prawdziwe ofiary pedofilii, przeprosiła społeczeństwo za wspieranie oszusta i przeprosiła niewinnie oskarżonego księdza, którego oszust oskarżył po to, żeby wyłudzić milion złotych – podkreślił poseł PiS.

Zobacz także: Lisiński kłamał, by wyłudzić pieniądze od Kościoła?

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej