RAPORT

Pogarda

Grodzka chce usunięcia Koniecznego z funkcji przewodniczącego Rady Naczelnej PPS

Anna Grodzka odniosła się do sprawy w oświadczeniu do członków PPS (fot. PAP/Jacek Turczyk)
Anna Grodzka odniosła się do sprawy w oświadczeniu do członków PPS (fot. PAP/Jacek Turczyk)

Najnowsze

Popularne

Domagam się usunięcia Wojciecha Koniecznego z funkcji przewodniczącego Rady Naczelnej Polskiej Partii Socjalistycznej. Jeśli organy statutowe nie podzielą mojej opinii, zmuszona będę w wyrazie protestu wystąpić z PPS – oświadczyła była posłanka Anna Grodzka po decyzjach ws. utworzenia koła.

„Plugawe kłamstwa” PO o żołnierzach wyklętych. Wicemarszałek przerwała wystąpienie

Sejm zgodził się na przejęcie przez IPN Muzeum Żołnierzy Wyklętych i Więźniów Politycznych PRL. W czasie dyskusji głos zabrała m.in. Klaudia...

zobacz więcej

Wicemarszałek Senatu Gabriela Morawska-Stanecka, senator Wojciech Konieczny oraz posłowie Robert Kwiatkowski, Joanna Senyszyn i Andrzej Rozenek odeszli we wtorek z klubu Lewicy i stworzyli koło Polskiej Partii Socjalistycznej. Przewodniczącym koła został przewodniczący Rady Naczelnej PPS. Do partii wstąpili ponadto Senyszyn i Konieczny.

Grodzka odniosła się do sprawy w oświadczeniu do członków PPS. „Jestem przekonana, że w partii, która kieruje się wartościami lewicy, jaką jest Nasza Partia, takie pojęcia jak demokracja, wierność naszym ideałom i zasadom oraz poczucie godności, są wartościami, jakie powinniśmy niezmiennie stosować w naszym działaniu” – pisze w liście do działaczy Grodzka.

Zobacz także: Kolejni posłowie przejdą do nowego koła? „Wiem o pewnych osobach”

„Natomiast polityczne cwaniactwo, brak poszanowania dla zasad wewnętrznej demokracji i działanie na niekorzyść wizerunku Naszej Partii powinny zasługiwać na naganę i potępienie, szczególnie jeśli realizowane jest przez najbardziej medialnie eksponowanego członka PPS, jakim jest przewodniczący Wojciech Konieczny” – podkreśla.

Warszawa podzieliła pieniądze, radni oburzeni. „Trzaskowski wspiera swoich”

– Ten 2022 rok będzie najgorszy od 1989 roku – powiedział prezydent Rafał Trzaskowski podczas sesji Rady Warszawy, na której radni KO przyjęli...

zobacz więcej

W jej ocenie „podjęcie przez Senatora Koniecznego decyzji o utworzenia koła parlamentarnego PPS powinno być poprzedzone odpowiednimi decyzjami ciał statutowych Partii”. „O ile wiem, takich decyzji nie było. To naruszenie zasad wewnętrznej demokracji” – zaznacza.

Grodzka grozi odejściem z PPS


„Parlamentarzyści, którzy skwapliwie skorzystali ze stworzonej przez Senatora Koniecznego propozycji dołączenia do PPS, nigdy swoich związków ze społeczną lewicą nie podkreślali ani nie udowodnili w swych działaniach – powiedziałabym, że jest raczej wręcz przeciwnie. Intencje ich działania są w moim przekonaniu zupełnie nie związane z dobrem i interesem PPS. Są ewidentnie koniunkturalne – bez motywacji do realizacji programu Naszej Partii. Publiczna oczywistość tego faktu uderza w tożsamość i godność członków Naszej Partii i naraża Ją na śmieszność” – pisze. „W związku z powyższym domagam się usunięcia Towarzysza Koniecznego z funkcji przewodniczącego Rady Naczelnej PPS. Oświadczam ponadto, że jeśli organy statutowe nie podzielą mojej opinii, zmuszona będę w wyrazie protestu wystąpić z PPS” – dodaje.

Poseł Braun kolejny raz wykluczony z obrad Sejmu za odmowę założenia maseczki

Marszałek Sejmu Elżbieta Witek w piątek wykluczyła z posiedzenia Izby Grzegorza Brauna (Konfederacja) za odmowę założenia maseczki. Braun nie...

zobacz więcej

Konieczny odniósł się do oświadczenia. – Uważam, że to, co jest w nim napisane, jest nieuczciwe i nieprawdziwe, niezgodne ze stanem faktycznym – powiedział.

– Każdy członek partii ma prawo u nas wypowiadać się na takie tematy, nawet bardzo trudne. Pani Anna Grodzka jest osobą, którą niezwykle cenimy, natomiast myślę, że jej stanowisko wynika z pewnego niezrozumienia sytuacji i uważam, że powinna zasięgnąć informacji - ja jestem w Warszawie, jestem dostępny – powiedział przewodniczący i dodał, że w PPS nie wyklucza się za krytykę.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej