RAPORT

Pogarda

Drugi przypadek wariantu Omikron w Polsce. Zakażona trzyletnia dziewczynka

Najnowsze

Popularne

Mamy potwierdzony drugi przypadek koronawirusa w mutacji Omicron w Polsce. Zakażona to trzyletnia dziewczynka mieszkająca w Warszawie – poinformowało na Twitterze Ministerstwo Zdrowia.

Jest pierwszy przypadek wariantu Omikron w Polsce [WIDEO]

Katowicki sanepid potwierdził pierwszy przypadek wariantu Omikron koronawirusa w Polsce – powiedział w Sejmie podczas posiedzenia Komisji Zdrowia...

zobacz więcej

„Pozytywny wynik testu PCR uzyskała 14.12. Próbka sekwencjonowana była w laboratorium w Katowicach” – przekazał w piątek resort zdrowia.

W czwartek katowicki sanepid potwierdził pierwszy przypadek wariantu Omikron koronawirusa w Polsce. Mutacja została stwierdzona w próbce pobranej od 30-letniej obywatelki Lesotho, która w zeszłym tygodniu uczestniczyła w szczycie cyfrowym ONZ w Katowicach.

Obecnie przebywa w izolatorium w Myszkowie, czuje się dobrze – poinformował wojewoda śląski Jarosław Wieczorek.Pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron


Pierwszy przypadek zakażenia wariantem Omikron wykryto w listopadzie w RPA. Od tamtej pory stał się przedmiotem badań.

Sekretarz generalny Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) Tedros Adhanom Ghebreyesus we wtorek poinformował, że do tej pory ten wariant wyryto w 77 krajach. Zaznaczył, że rozprzestrzenia się „w tempie, którego nie widzieliśmy przy żadnym innym wariancie”. Europejskie Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (ECDC) w środę ostrzegło, że istnieje „bardzo wysokie” ryzyko, iż nowy wariant koronawirusa stanie się dominujący w Europie na początku przyszłego roku i doprowadzi do rosnącej liczby ciężkich zachorowań na COVID-19.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej