RAPORT

Pogarda

Terlecki: KOD nadzieją Platformy

Felieton Ryszarda Terleckiego (fot. Forum/Adam Chelstowski)
Felieton Ryszarda Terleckiego (fot. Forum/Adam Chelstowski)

Najnowsze

Popularne

Wszystko jest polityką, KOD jest nadzieję Platfomy; najzabawniejszym epizodem ostatniej Rady Krajowej PO był pomysł powierzenia KOD kontroli uczciwości wyborów. – napisał wicemarszałek Sejmu, szef klubu PiS Ryszard Terlecki w felietonie dla „Dziennika Polskiego”.

Tusk chce z KOD-em „zabezpieczyć wybory”

Donald Tusk chce aby KOD przygotował system komputerowy, który ma pokazać wyniki wyborów - z dokładnością co do jednego głosu - już po kilkunastu...

zobacz więcej

Terlecki napisał, że w minioną sobotę Rada Krajowa Platformy zebrała się w Warszawie, „aby przekonać samą siebie, że kiedyś będzie jeszcze zdolna powrócić do władzy”.

Według niego zaczęło się od kłamstw w rodzaju: „Polska jest na czele wszystkich najbardziej ponurych rankingów”. „A skoro sytuacja w Polsce jest najgorsza na świecie, to w czym upatrywać nadzieję na zmiany? Przede wszystkim w przyspieszonych wyborach” – napisał Terlecki.

Dodał, że nie powiedziano jak do tego doprowadzić, ale równocześnie ogłoszono plan „7 kongresów”, na których zostanie przedstawiony „program obywateli polskich marzących o nowej Polsce”. Terlecki stwierdził też, że wybór wiceprzewodniczących partii nikogo nie zaskoczył.

„Najzabawniejszym epizodem tego zebrania był pomysł powierzenia kodziarzom kontroli uczciwości wyborów. Wiadomo, pod czyim adresem kierowane były podejrzenia o cuda nad urną w minionych latach. Teraz Tusk usiłuje uwagę opinii publicznej skierować w przeciwną stronę” – napisał Terlecki.

„Czy sławny Kijowski stanie na czele? Specjaliści od zbiórek do puszek podejmą się liczenia głosów?” – dodał. Terlecki napisał, że Tusk zapowiada stworzenie specjalnego systemu komputerowego do śledzenia wyniku wyborów.

„A my pamiętamy tych komputerowych fachowców i ich ciężką pracę przy produkcji lewych faktur. To dopiero będzie zabawa” – napisał Terlecki dodając, że „jak marna musi być kondycja partii, której przywrócony lider odwołuje się do organizacji, która już dawno zniknęła z życia publicznego”.

Czytaj także: Sędziowie z Tuskiem na urodzinach KOD-u. Kaleta: Tak by to było w Niemczech

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej