Raport

Epidemia koronawirusa

Będzie wniosek o delegalizację PZPN

Zdaniem Ruchu Palikota, PZPN szkodzi piłce nożnej (fot. arch.)

Wniosek o powołanie nadzwyczajnej sejmowej komisji do spraw delegalizacji PZPN zamierza w poniedziałek złożyć w Sejmie Ruch Palikowa – powiedział w niedzielę rzecznik klubu Andrzej Rozenek. Według Ruchu, PZPN „tylko szkodzi polskiej piłce, a nie jej pomaga”.

Rozenek powiedział, że bezpośrednią przyczyną wniosku są ostatnie wydarzenia dotyczące PZPN. Podkreślił jednak, że już „półtora roku temu Janusz Palikot, przynosząc do studia świński ryj wskazywał na to, że ten związek szkodzi polskiej piłce i nic się od tamtej pory nie zmieniło”.

Jego zdaniem zadania związku powinno przejąć ministerstwo sportu „wyznaczając odpowiedni departament albo odpowiednie osoby do tego, by powołać nowy związek”

Przed rozpoczęciem zjazdu PZPN w piątek kilku działaczy związku oskarżyło jego prezesa Grzegorza Latę i sekretarza generalnego Zdzisława Kręcinę o korupcję przy budowie siedziby związku w warszawskim Wilanowie. Ujawnili nagrania mające o tym świadczyć. Minister sportu i turystyki Joanna Mucha poinformowała, że złożyła do prokuratora generalnego Andrzeja Szeremeta zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa. O całej sprawie poinformowała również Centralne Biuro Antykorupcyjne. Przekazała też materiały.

Grzegorz Lato odnosząc się do zarzutów o korupcji powiedział, że to manipulacja.

Sekretarz generalny PZPN Zdzisław Kręcina zapowiedział, że prawdopodobnie w poniedziałek złoży doniesienie do prokuratury przeciwko Grzegorzowi Kulikowskiemu, który miał nagrywać jego rozmowy z Lato. Przyznał, że był szantażowany przez Kulikowskiego i prowadził z nim grę. Kulikowski finansował kampanię Grzegorza Laty przed wyborami prezesa PZPN w 2008 r.

W sobotę Kulikowski niespodziewanie oświadczył, że „nie ma dowodów na korupcję władz PZPN”.

źródło:

Zobacz więcej