RAPORT

Tusk kontra Tusk

PGNiG sprzedaje hotele. Podpisano warunkową umowę

PGNiG zamierza sprzedać spółkę Geovita (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)
PGNiG zamierza sprzedać spółkę Geovita (fot. Jaap Arriens/NurPhoto via Getty Images)

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo podpisało z Polskim Holdingiem Hotelowym (PHH) warunkową umowę sprzedaży spółki Geovita, która zarządza kilkunastoma obiektami wypoczynkowymi – poinformowało PGNiG w czwartkowym komunikacie. Strony nie podały wartości transakcji.

Fiskus ostro bierze się za handel paliwami. Chce utrudnić wyłudzanie VAT

Rząd zamierza wzmocnić monitoring paliw. Pod lupą organów skarbowych znajdą się wszystkie stacje benzynowe, a nawet osoby prywatne – pisze „Puls...

zobacz więcej

„Usługi oferowane przez spółkę Geovita nie zaliczają się do podstawowej działalności PGNiG. Dlatego od pewnego czasu szukaliśmy możliwości sprzedaży Geovity lub jej poszczególnych nieruchomości. Kiedy Polski Holding Hotelowy rozpoczął - pod nadzorem Ministerstwa Aktywów Państwowych - proces konsolidacji aktywów spółek Skarbu Państwa, związanych z działalnością hotelarską, podjęliśmy działania zmierzające do zawarcia transakcji” – powiedział cytowany w komunikacie wiceprezes PGNiG ds. finansowych Przemysław Wacławski.

Kolejna transakcja


To kolejna tego typu umowa, jaką zawarł Polski Holding Hotelowy w ostatnim czasie.

Przed miesiącem PHH poinformował, że zawarł umowy warunkowe na zakup pakietu kontrolnego akcji spółki Interferie oraz udziałów Interferie Medical SPA. Obie spółki należą do Grupy Kapitałowej KGHM. Interferie to to polska sieć obiektów świadczących usługi hotelarskie, a spółka Interferie Medical SPA prowadzi działalność hotelową w obiekcie Hotel Interferie Medical SPA, który usytuowany jest w uzdrowiskowej części Świnoujścia.

W środę Polski Holding Hotelowy poinformował o zawarciu z PGE Polską Grupą Energetyczną warunkowej umowy kupna sześciu hoteli i czterech obiektów należących do Elbest, spółki z Grupy PGE. Elbest posiada sześć hoteli i cztery obiekty w Polsce, które świadczą usługi hotelowo-gastronomiczne, oferują noclegi indywidualne i dla grup zorganizowanych, a także zajmują się organizacją konferencji i szkoleń.


Geovita to spółka istniejąca od 2004 roku. Obecnie 100 proc. jej akcji należy do PGNiG SA. Obiekty Geovity zlokalizowane w różnych częściach kraju, w tym nad morzem i w górach, oferują łącznie ponad 1700 miejsc noclegowych. Oprócz usług hotelarskich realizują zabiegi odnowy biologicznej i SPA, a także szkolenia i konferencje. Polski Holding Hotelowy jest spółką w 100 proc. z kapitałem państwowym, której celem jest skonsolidowanie i nowoczesne zarządzenie obiektami świadczącymi usługi hotelarskie, należącymi do Skarbu Państwa. W grupie kapitałowej PHH znajduje się łącznie 27 obiektów, co czyni ją drugą największą spółką hotelową w kraju i pierwszą z wyłącznie polskim kapitałem. PHH współpracuje z sieciami hotelowymi, takimi jak Marriott International, Best Western Hotels&Resorts, InterContinental Hotels Group i Louvre Hotels Group.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:

Zobacz więcej