RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Delegacja NIK pojechała do Mińska. Nieoficjalnie: Na czele syn prezesa Banasia

Delegacja NIK pojechała do Mińska (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)
Delegacja NIK pojechała do Mińska (fot. arch.PAP/Wojciech Olkuśnik)

Delegacja NIK pojechała do Mińska, by rozmawiać z białoruskim odpowiednikiem NIK o sytuacji w Puszczy Białowieskiej – ustalił polsatnews.pl. Portal wPolityce.pl podał, że na czele tej delegacji znalazł się Jakub Banaś, syn prezesa NIK. Sytuację komentuje Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA.

Żaryn dementuje wpis Mariana Banasia. „Brzydka insynuacja, ale też strzał w kolano”

CBA nie realizowało czynności, o których pisał prezes NIK – poinformował na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych...

zobacz więcej

Delegacja Najwyższej Izby Kontroli pojechała dziś do Mińska. Informację podał rzecznik NIK Łukasz Pawelski. Jak wyjaśnił, celem wizyty jest spotkanie z przedstawicielami Najwyższego Organu Kontroli – białoruskiego odpowiednika NIK.

Rozmowy mają dotyczyć sytuacji w Puszczy Białowieskiej, która jest aktualnie przedmiotem kontroli urzędników Najwyższej Izby Kontroli.

Rzecznik NIK został także zapytany przez dziennikarzy, czy podróż na Białoruś i „współpraca instytucjonalna jest właściwym działaniem w sytuacji kryzysu dyplomatycznego między Polską i Białorusią – nie chciał jednak komentować sprawy i podkreślił, że wizyta odbywa się „w ramach standardowej współpracy międzynarodowej”.

Sprawę skomentował już Maciej Wąsik, zastępca Mariusza Kamińskiego w MSWiA. Wskazuje na ataki hybrydowe reżimu Łukaszenki oraz prześladowania opozycji. „ A Marian Banaś wysyła syna z delegacja NIK do fasadowej instytucji Łukaszenki. To ociera się o najcięższe zarzuty ...” – napisał Wąsik.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej