RAPORT

Propozycja podziału Ukrainy? Sikorski na cenzurowanym

Kolejna dziennikarka odchodzi z TVN. Zapewnia, że już tam nie wróci

Jolanta Konopka prowadziła magazyn „Superwizjer” (fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)
Jolanta Konopka prowadziła magazyn „Superwizjer” (fot. PAP/StrefaGwiazd/Marcin Kmieciński)

Najnowsze

Popularne

Jolanta Konopka po ponad 20 latach odchodzi z TVN. W stacji pracowała od początku jej istnienia. Dziennikarka była m.in. prowadzącą „Superwizjera”. Teraz ujawniła, że odejście TVN to nie była tylko jej decyzja.

Kurski punktuje TVN po wywiadzie z Urbanem. „Doceniam samokrytykę”

Gdy polskie media przypominały ostatnio tragiczne wydarzenia ze stanu wojennego, TVN oddał głos w tej sprawie m.in. Jerzemu Ubranowi - autorowi...

zobacz więcej

W ostatnim czasie o odejściu z TVN informowało wielu znanych przedstawicieli świata mediów. Dziennikarz i prezenter pogody Maciej Dolega przeszedł do TVP. Podobnie prezenterka Karolina Pajączkowska i dziennikarz ekonomiczny Paweł Blajer.

Z „Faktów” po 19 latach odeszła Justyna Pochanke, a w lutym z redakcją pożegnał się z kolei Igor Sokołowski. Po 18 latach pracy firmę porzucił też dziennikarz śledczy Robert Socha. Tego samego dnia informację o rozwiązaniu współpracy z TVN przekazała reporterka i prezenterka Agata Zamęcka. Z kolei sama stacja zawiesiła ostatnio innego znanego reportera „Faktów” Krzysztofa Skórzyńskiego. Na podobny krok co wielu kolegów zdecydował się Dariusz Prosiecki, który był związany z TVN od 2004 r.

Zobacz także:   Czołowa prezenterka „Faktów” odchodzi z TVN

Teraz o odejściu ze stacji poinformowała Jolanta Konopka – jedna z najdłużej pracujących w stacji dziennikarek. „Superwizjer” prowadziła od 2001 r. Wcześniej prowadziła „Fakty Południe” nadawane na części obszaru Polski w początkowej fazie działalności TVN. Dziennikarka zaczynała karierę w krakowskiej Telewizji Krater i Polonii 1.

Dulkiewicz i Trzaskowski wykorzystali szkoły do polityki? Czarnek zawiadamia prokuraturę

Na stronach gdańskich szkół zamieszczono oświadczenie uderzające w Przemysława Czarnka i ustawy dotyczące zmian w oświacie. W podobnym celu władze...

zobacz więcej

Jolanta Konopka: W TVN na pewno już nie


We wtorek, pod koniec kolejnego odcinka „Superwizjera”, Konopka pożegnała się z widzami. – To ostatnie premierowe wydanie „Superwizjera”, które mam przyjemność prowadzić – powiedziała.

Jakie są przyczyny odejścia dziennikarki? Jolanta Konopka w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl potwierdza doniesienia stacji, że przechodzi na emeryturę, ale dodaje: „To nie była tylko moja decyzja. To wyszło ze strony firmy. Jeszcze chwilkę popracowałam jako wolny strzelec i tyle”.

Zobacz także:   Program zawieszonego dziennikarza TVN24 znika z ramówki

Konopka nie wyklucza, że w przyszłości będzie pojawiać się na łamach jakiegoś medium.

– W TVN na pewno już nie. Nie zastanawiałam się jeszcze gdzie. Zaczynam odpoczywać. Po tylu latach pracy należy mi się odpoczynek. Raz było lepiej, raz gorzej, ale myślę, że bardzo dobrze będę wspominać te lata – przekonuje Jolanta Konopka.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej