RAPORT

Wojna na Ukrainie

Fatalne wieści dla Grodzkiego. Nowy sondaż zaufania do polityków

Tomasz Grodzki (fot. PAP/Rafał Guz)
Tomasz Grodzki (fot. PAP/Rafał Guz)

W nowym sondażu zaufania do polityków na pierwszym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski. Tuż za prezydentem Warszawy są prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki. Największy spadek zaufania notuje marszałek Senatu Tomasz Grodzki – wynika z badania IBRiS dla Onetu

Nitras ma problemy. Za fake newsa będzie musiał wesprzeć katolików?

Sławomir Nitras z PO napisał w sieci, że wiceszef MSWiA Maciej Wąsik przyjechał do Sejmu, a jego kierowca musiał czekać na polityka PiS na...

zobacz więcej

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski cieszy się zaufaniem 37,9 proc. badanych, tuż za nim jest prezydent Andrzej Duda z wynikiem 37,8 proc. zaufania. Na trzecim miejscu w sondażu jest premier Mateusz Morawiecki, któremu ufa 37,4 proc. respondentów – czytamy.

Na czwartym miejscu plasuje się lider ugrupowania Polska 2050 Szymon Hołownia, który jest pozytywnie oceniany przez 34,4 proc. badanych. Następny jest lider Platformy Obywatelskiej Donald Tusk z zaufaniem na poziomie 32,7 proc.

Na szóstej pozycji w tym miesiącu jest Władysław Kosiniak-Kamysz, któremu w grudniu ufa 31,8 proc. badanych. Za szefem PSL jest wicepremier i prezes PiS Jarosław Kaczyński, który w tym miesiącu cieszy się zaufaniem u 26,5 proc. respondentów.

Prezydent: Krytyka sądu konstytucyjnego krytyką ustroju opartego na konstytucji

Należy stanowczo podkreślić, że krytyka sądu konstytucyjnego jest w rzeczywistości krytyką ustroju opartego na konstytucji. Dotyczy to zwłaszcza...

zobacz więcej

Sondaż. Spadek zaufania do Grodzkiego


Na kolejnym miejscu rankingu zaufania jest marszałek Senatu Tomasz Grodzki z wynikiem 25 proc. Polityk opozycji zalicza duży spadek zaufania, tracąc aż 7,5 pkt proc.

Dalsze miejsca zajmują: marszałek Sejmu Elżbieta Witek – 24,3 proc., minister zdrowia Adam Niedzielski – 24 proc. – i europoseł Nowej Lewicy Robert Biedroń – 24 proc.

Na kolejnych miejscach są: Zbigniew Ziobro – 22,1 proc., Paweł Kukiz – 18,7 proc., Przemysław Czarnek – 16,3 proc. i Krzysztof Bosak – 15,5 proc.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej