RAPORT

Prorosyjska era Tuska

Migranci utknęli na bagnach. Akcja ratunkowa polskich służb

Najnowsze

Popularne

Czworo migrantów, którym udało się nielegalnie przekroczyć granicę Polski, utknęło we wtorek w nocy na bagnach na Podlasiu. Obywateli Syrii i Iraku uratowali strażnicy graniczni i żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, którzy przez kilka godzin prowadzili akcję ratowniczą w trudnym terenie. Cudzoziemców znaleziono m.in. dzięki użyciu drona. Dwie osoby przewieziono do szpitala.

Żaryn: Białoruskie służby po raz kolejny użyły laserów [WIDEO]

Żołnierze broniący naszej granicy zostali kolejny raz zaatakowani laserami oraz obrzuceni kamieniami – napisał na Twitterze rzecznik ministra...

zobacz więcej

Jak poinformował WOT, sytuacja miała miejsce w okolicach zalewu Siemianówka, na terenie gminy Michałowo na Podlasiu.

Sygnał do wsparcia żołnierze WOT otrzymali od Straży Granicznej w czasie pełnienia rutynowych patroli, jakie realizują w tym rejonie od blisko miesiąca, wspierając działania 16 Dywizji Zmechanizowanej. Po kilkunastu minutach 19 żołnierzy WOT było na miejscu i wspólnie ze strażakami przystąpiło do pomocy migrantom.

– Działania ratownicze prowadzili wspólnie żołnierze i strażacy, polegały one na wyciąganiu migrantów, którzy ugrzęźli w bagnach. Z uwagi na niskie temperatury i wyziębienie poszkodowanych akcja ratownicza była walką o ich zdrowie i życie. Z bagna wyłowionych zostało trzech mężczyzn i jedna kobieta, którzy nielegalnie przekroczyli granicę polsko-białoruską. Migranci byli wychłodzeni, ale w stanie stabilnym – poinformował rzecznik WOT płk Marek Pietrzak.

Żołnierze wspólnie ze strażakami udzielili poszkodowanym pomocy przedmedycznej; po wyłowieniu i przetransportowaniu na noszach w bezpieczne miejsce, migranci zostali osuszeni i okryci kocami termicznymi, a potem przekazani służbom medycznym, które przetransportowały ich do pobliskiego szpitala. Akcja zakończyła się w okolicach godz. 21.30.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej