RAPORT

Pogarda

TVN promuje wywiad z autorem komunistycznej propagandy

Wywiad z Jerzym Urbanem (fot. TT/TVN24)
Wywiad z Jerzym Urbanem (fot. TT/TVN24)

Najnowsze

Popularne

Dziś przypada 40. rocznica wybuchu stanu wojennego. Stacja TVN ruszyła z cyklem wywiadów „1981. Rozmowy o stanie wojennym”. Serię otwiera rozmowa z Jerzym Urbanem, który w latach 1981-1989 był rzecznikiem komunistycznego rządu, w tym rządu Wojciecha Jaruzelskiego.

„Urban przywracał najgorsze elementy stalinizmu”. Prof. Żaryn przypomina ohydną prowokację

Jerzy Urban jest dziś kreowany na gwiazdę social mediów, a stacja TVN promuje go wywiadem o stanie wojennym. – Po roku 1989 Ryszard Bender nazwał...

zobacz więcej

Urban jest uważany za jednego z głównych autorów propagandy państwowej Rady Ministrów w latach 1981–1989, i cenzury. Za szokujący przykład manipulacji uchodzi m.in. sprawa księdza Jerzego Popiełuszki, któremu służby totalitarnego państwa podrzucały materiały wybuchowe, a aparat propagandy oskarżał duchownego o posługiwanie się pistoletami i granatami łzawiącymi.

– Pamiętam, że Jaruzelski bał się, że jak będzie radziecka interwencja, to go zamkną - powiedział w zapowiedzi wywiadu dla TVN Urban.

Jak przekonywał, gdyby była interwencja radziecka, to Jaruzelski „palnąłby sobie w łeb”. „Jemu można było wierzyć w takie polsko-brawurowe manifestacje” – mówił dalej.Czytaj także: Jerzy Urban znów przed sądem? Skargę nadzwyczajną złożył prokurator generalny

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej