RAPORT

Pogarda

Bez prawa jazdy i w luksusowych autach. Tak przez lata woził się Piotr Kraśko

Piotr Kraśko przez sześć lat jeździł samochodem bez prawa jazdy (fot. Fakt)
Piotr Kraśko przez sześć lat jeździł samochodem bez prawa jazdy (fot. Fakt)

Najnowsze

Popularne

Dziennikarz programu „Fakty” TVN Piotr Kraśko we wrześniu 2021 roku został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, po tym jak zatrzymano go, gdy nie mając ważnego prawa jazdy kierował samochodem – podał „Super Express”. Wg gazety dokument stracił w 2015 r. Od tego czasu fotoreporterzy kilkakrotnie robili mu zdjęcia za kierownicą luksusowych samochodów.

Piotr Kraśko wywołał burzę. Internauci: „Przechodzi do TVN Turbo”

Piotr Kraśko został skazany za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień - poinformował „Super Express”. Internauci zareagowali natychmiast....

zobacz więcej

W poniedziałek „Super Express” poinformował, że Piotr Kraśko już w 2009 i 2014 r. miał odbierane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

– W 2015 r. prawomocnie utracił uprawnienia decyzją prezydenta Warszawy. Od tego momentu każdorazowe kierowanie samochodem to już przestępstwo – powiedziała dziennikarzom osoba znająca sprawę.

Autorzy artykułu powołując się na własne ustalenia informują, że „Piotr Kraśko wpadł przez przypadek”.

„Policja zatrzymała go na początku kwietnia tego roku do rutynowej kontroli w woj. podlaskim. Okazało się, że nie ma przy sobie prawa jazdy i cofnięte uprawnienia. Zgodnie z prawem jazda samochodem w takim przypadku jest przestępstwem” – czytamy na portalu se.pl.

Kraśko przyznał się do winy; choć za takie przewinienie grożą dwa lata więzienia, został skazany wyrokiem nakazowym na 7,5 tys. zł grzywny i... kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów.

Choć dziennikarz TVN od 2014 roku nie miał ważnego prawa to jazdy, to jego miłości do wartych setki tysięcy złotych pojazdów trwała w najlepsze. W czerwcu 2016 roku prezenter TVN wziął udział w sesji zdjęciowej dla magazynu „Viva”. Na zdjęciach został uwieczniony obok luksusowego samochodu.

Dlaczego Piotr Kraśko stracił prawo jazdy?


W marcu 2019 roku „Fakt” informował:

„Dziennikarz, który swoje życie związał z wielką miłośniczką koni Karoliną Ferenstein, postarał się o swojego własnego rumaka, choć mechanicznego. W stajni Piotra Kraśki pojawił się ford mustang. Auto w wersji cabrio kosztuje prawie 200 tysięcy złotych, jednak czym jest nawet tak wygórowana cena wobec możliwości zasiadania za kierownicą tak kultowego samochodu”. Fotoreporterzy gazety przyłapali dziennikarza, gdy wysiadał z luksusowej limuzyny.
Piotr Kraśko jeździł m.in. luksusową wersją Forda Mustanga (fot. screen Fakt.pl)
Piotr Kraśko jeździł m.in. luksusową wersją Forda Mustanga (fot. screen Fakt.pl)

Łamał prawo i bronił sędziów. Zaskakujące, jak „srogo” ukarali Kraśkę

Sędziów protestujących przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości nazywał „niezwykłymi ludźmi” i podziwiał ich „odwagę”. Piotr Kraśko – bo o nim...

zobacz więcej

Dwa lata później „Super Express” opublikował zdjęcia z Kraśką za kierownicą jeszcze droższego auta.

„Dziennikarz już od roku widywany jest we flagowej limuzynie niemieckiej marki, dumnie dzierżącej cztery pierścienie na ogromnym grillu. Gdy prezenter przemierza tym autem ulice, głowy obserwatorów same się odwracają” – tak tabloid opisywał audi A8L, w którym wielokrotnie był widywany prezenter.

Jakim samochodem jeździ Piotr Kraśko?


Lista luksusowych samochodów, które – jak można przypuszczać – znajdowały i zapewne znajdują się w stajni Kraśki jest długa. W minionych latach prezentera można było zobaczyć m.in. w autach terenowych takich marek jak: Jeep Wrangler czy Mercedes klasy G. W pojazdach klasy SUV marek: BMW X5, Mercedes GL czy ekskluzywnych limuzynach jak: BMW seria 6 Coupé i seria 7 czy Volvo S80.
Luksusowe Audi Piotra Kraśki (fot. screen se.pl)
Luksusowe Audi Piotra Kraśki (fot. screen se.pl)

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej