RAPORT

Pogarda

Łamał prawo i bronił sędziów. Zaskakujące, jak „srogo” ukarali Kraśkę

Piotr Kraśko wyróżniony w konkursie Grand Press (fot. PAP/Kalbar; Instagram/faktytvn)
Piotr Kraśko wyróżniony w konkursie Grand Press (fot. PAP/Kalbar; Instagram/faktytvn)

Najnowsze

Popularne

Sędziów protestujących przeciwko zmianom w wymiarze sprawiedliwości nazywał „niezwykłymi ludźmi” i podziwiał ich „odwagę”. Piotr Kraśko – bo o nim mowa – został skazany za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień. Zdaniem komentujących kara jest jednak zaskakująco łagodna. Pracownik TVN przez lata bronił „praworządności”, siadając w tym czasie za kierownicę bez prawa... jazdy.

Kraśko skazany. „Wygląda na to, że od lat bezprawnie jeździł samochodami”

„Wygląda na to, że Piotr Kraśko od sześciu lat bezprawnie jeździł samochodami” – twierdzi internetowy serwis dziennika „Super Express”. Sąd...

zobacz więcej

„Super Express” ujawnił, że prezenter TVN został skazany przez Sąd Rejonowy w Łomży za prowadzenie samochodu mimo cofnięcia uprawnień. Prawo jazdy – jak czytamy, miał odebrane dwukrotnie: w 2009 i 2014 roku. Okazuje się, że od 2015 roku dziennikarz jeździł samochodem bez uprawnień, łamiąc prawo.

Kraśko ukarany. „To żart”


Kara? Zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych przez rok i 7 500 zł grzywny. – To oczywiście w pełni zrozumiała kara i od tej pory przemieszczam się, siedząc na miejscu pasażera – skomentował Piotr Kraśko.

„Dla gwiazdy jak on to żart” – komentują wymiar kary aktywiści ze stowarzyszenia Miasto Jest Nasze.

Bronił protestujących sędziów


Dziennikarz TVN niejednokrotnie zabierał głos w kwestii wymiaru sprawiedliwości. Wypowiadał się m.in. przy okazji protestów „w obronie sądów”. Do rozmowy na antenie TOK FM zaprosił m.in. Sylwia Gregorczyk-Abram z Inicjatywy Wolne Sądy, którą przedstawił jako przedstawicielkę „wszystkich niezwykłych ludzi, którzy protestowali w ubiegłym roku”.

– Sędziowie wciąż okazują odwagę, wykonując w rzetelny, uczciwy sposób swój zawód – mówił we wspomnianym wywiadzie w 2018 r.

Sędziom wolno


W opinii dla „Faktu” rok później przestrzegał z kolei: „Dzisiaj sędziowie, jutro każdy obywatel, także ty!”. Porównywał przy tym sytuację w polskim sądownictwie z nominacjami do Sądu Najwyższego w USA i grzmiał, że nie wolno zabraniać sędziom wypowiadać się o kondycji demokracji czy ograniczać ich wolności słowa.

„Każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Oczywistym i słusznym jest oczekiwanie, że sędzia nie będzie wykorzystywał swoich poglądów politycznych do ferowania wyroków. Natomiast to, że sędzia będzie zabierał głos w takich sprawach i zadawał pytania, jest podstawą demokratycznego państwa” – pisał dziennikarz.

„Odbieranie mu tego prawa jest niezrozumiałe i niedopuszczalne” – dodał.

Zobacz także: Piotr Kraśko wywołał burzę. Internauci: „Przechodzi do TVN Turbo”

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej