RAPORT

Pogarda

Piotr Kraśko wywołał burzę. Internauci: „Przechodzi do TVN Turbo”

Piotr Kraśko stracił prawo jazdy (fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński, Twitter.com/copone1dak, stalowyjez)
Piotr Kraśko stracił prawo jazdy (fot. PAP/StrefaGwiazd/Stach Leszczyński, Twitter.com/copone1dak, stalowyjez)

Najnowsze

Popularne

Piotr Kraśko został skazany za kierowanie samochodem bez wymaganych uprawnień - poinformował „Super Express”. Internauci zareagowali natychmiast. Ocenili że dziennikarz TVN stawia się w roli autorytetu broniącego sądów i praworządności w Polsce, a sam przez kilka lat umyślnie łamał przepisy. Ich zdaniem wymierzona mu teraz kara jest zbyt łagodna. „Według lepszej kasty Piotr Kraśko może więcej, tak jak Najsztub, Kozidrak itd” – piszą i żartują, że zamiast polityką, prezenter stacji powinien się teraz zająć motoryzacją.

Kraśko skazany. „Wygląda na to, że od lat bezprawnie jeździł samochodami”

„Wygląda na to, że Piotr Kraśko od sześciu lat bezprawnie jeździł samochodami” – twierdzi internetowy serwis dziennika „Super Express”. Sąd...

zobacz więcej

Dziennikarz programu „Fakty” TVN Piotr Kraśko został skazany na 7,5 tys. zł grzywny i rok zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, po tym jak zatrzymano go, gdy nie mając ważnego prawa jazdy, kierował samochodem. Według „Super Expressu” Kraśko stracił prawo jazdy w 2015 r.

Według tabloidu Piotr Kraśko już w 2009 i 2014 r. miał odbierane prawo jazdy za przekroczenie limitu punktów karnych.

„Sześć lat jeździł bez prawa jazdy? Ależ to towarzycho jest rozzuchwalone…” – skomentował publicysta „Do Rzeczy” Rafał Ziemkiewicz. „W razie co Najsztub da przecież namiar do odpowiednich sędziów” – dodał, przypominając głośną sprawę innego dziennikarza, który mimo łamania prawa został bardzo łagodnie potraktowany przez wymiar sprawiedliwośc. Więcej o sprawie Najsztuba  TUTAJ.

„#autorytetyzTVN” – napisał Marcin Tulicki z Telewizji Polskiej i zapytał internautów: „A wy, ile lat jeździcie bez prawa jazdy?” Na szczęście odpowiedź internautów była jednoznaczna. „Ciekawe gdzie TVN go przeniesie – może do TVN Turbo?” – żartują internauci i dziennikarze sugerując, że Piotr Kraśko powinien porzucić komentowanie wydarzeń politycznych w Polsce i na świecie, a zająć się motoryzacją. Wskazują, że Piotr Kraśko kreuje się na obrońcę praworządności w Polsce, a sam świadomie łamie przepisy. „Stracił prawo jazdy w 2015, ale jeździł w stanie wyższej konieczności. Chodziło o obronę demokracji” – komentują. „Kolejny patocelebryta, który za nic ma prawo. W tym wypadku na szczęście nikogo nie potrącił tak jak Najsztub” – napisał Witold Tumanowicz z Konfederacji.

Użytkownicy sieci zarzucają sędziom, że znane osoby są przez nich traktowane znacznie łagodniej niż przeciętny Kowalski. Przypomnieli, że piosenkarka Beata Kozidrak, która jeździła autem pijana, również nie trafiła za kratki. Zamiast tego usłyszała wyrok pięciu lat zakazu prowadzenia pojazdów, a i tak odwołała się od wyroku.

„Piotrowi Kraśko za prowadzenie samochodu bez prawa jazdy przez sześć lat groziła kara więzienia, dostał grzywnę. Ponawiam apel do sędziów, aby skończyli z taryfą ulgową wobec celebrytów” – piszą.

Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne Aplikacja mobilna TVP INFO na urządzenia mobilne
źródło:
Zobacz więcej